11.10.2022 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi

FINISAŻ „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”

Weź udział w ostatnim oprowadzaniu kuratorskim po wystawie z Antoniną Gugałą 16 października (niedziela), o godz. 12:30, żeby poznać postać fotografki – Celiny Osieckiej i historię zakładu fotograficznego przy ulicy Zwycięzców na Saskiej Kępie.

14 października (piątek), o godz. 18:00 odbędzie się debata Fotografia rzemieślnicza. Twórcze przekształcenia o potencjale badawczym działań artystycznych w kontekście historii fotografii rzemieślniczej z udziałem Agnieszki Pajączkowskiej, Antoniny Gugały, Wojtka Mazana oraz Małgorzaty Myślińskiej.

Przeczytaj o wystawie.

FOTOGRAF WARSZAWSKI

Do 16 października obejrzysz również prace Antoniny Gugały zakupione dzięki dofinansowaniu ze środków MKiDN. Wykonane w 2016 dokumentacje zakładów fotograficznych oraz zrobione w tych zakładach portrety artystki znajdziesz na drugim piętrze obok wystawy „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”. Dowiedz się więcej.

Dla młodzieży i dorosłych przygotowaliśmy bezpłatne warsztaty na temat fotografii portretowej z Antoniną Gugałą.

Kiedy: 15 października (sobota), 11:00-12:30
Kiedy: 15 października (sobota), 15:00-16:30

Wywiad z Celiną Osiecką

Spragnionych wiedzy zachęcamy do kupienia książki „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”, w której Celina Osiecka opowiada o swoim zakładzie oraz przybliża tradycyjne techniki wykonywania, wywoływania i retuszowania zdjęć.

Publikację kupisz w księgarni w Muzeum Warszawskiej Pragi i online w sklepie Muzeum Warszawy. Przed zakupem przeczytaj fragment książki.

Rozmowa w podcaście

Posłuchaj odcinka podcastu „W punkt. Rozmowy na mieście”, w którym Celina Osiecka opowiada o pracy fotografki, sprzęcie, klientach.

Zakład fotograficzny na Saskiej Kępie

Zobacz fotorelację z Zakładu Fotograficznego Celiny Osieckiej.

Patronat medialny:

Projekt zrealizowano w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy.