20.01.2023 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin, Ferie w Muzeum Warszawy

Ferie z Muzeum Warszawy

Spędzacie ferie w Warszawie? Zapraszamy do Muzeum Warszawy, gdzie czekają na Was różne zadania i zagadki. Poznajcie historię miasta, zwiedzając tajemnicze zakątki naszych kamienic.

Zwiedzanie wystaw z dziećmi

Dla wszystkich dzieci i towarzyszących im dorosłych przygotowaliśmy karty Poszukiwaczy rzeczy, które  poprowadzą Was przez wystawę „Rzeczy warszawskie” (przeczytaj o wystawie). Zachwyćcie się wspaniałymi przedmiotami, opowiadającymi o historii miasta i jego mieszkańców.

Odwiedźcie także naszą wystawę czasową „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” (więcej o wystawie). Zagrajcie we wspomnienia z rodzicami i dziadkami. Jaka była Warszawa ich czasów? Odnajdźcie ją na fotografiach. Koniecznie weźcie kartę z zadaniami!

Kameralne zajęcia z edukatorem

Dla spragnionych opowieści przygotowaliśmy zajęcia Ciekawi Warszawy. Spotkajcie się z naszym edukatorem na kameralnych zajęciach, w bliskim kontakcie z dziełami sztuki, przedmiotami użytkowymi z dawnych czasów i architekturą.

Więcej informacji oraz tematy zajęć znajdziecie tutaj: muzeumwarszawy.pl/ciekawi-warszawy

Terminy: wtorek–niedziela, godz. 9:00–17:00
Maksymalna liczba uczestników: 8 osób (w tym opiekun grupy)
Koszt: 150 zł (jęz. polski), 250 zł (jęz. obcy)
Rezerwacje: edukacja@muzeumwarszawy.pl, +48 665 645 603
Miejsce spotkania: przy kasach muzealnych, Rynek Starego Miasta 42

Rodzinne warsztaty

Muzealny detektyw

Jakie tajemnice skrywają mury warszawskich kamienic? W Muzeum Warszawy czekamy na Was z zadaniami i zagadkami godnymi prawdziwych poszukiwaczy przygód. Aby je rozwiązać, musicie wyostrzyć wszystkie zmysły. Przed bystrym detektywem nie umknie żaden szczegół.

Czy jesteście gotowi podjąć wyzwanie?

Terminy: środy 15 i 22 lutego, godz. 12:00
Bilety: 10 zł/os., do nabycia w kasie lub online bilety.muzeumwarszawy.pl
Miejsce spotkania: przy kasach muzealnych, Rynek Starego Miasta 42

Gra we wspomnienia

Zapraszamy na warsztaty rodzinne na wystawie czasowej „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”. Podczas wspólnej zabawy przypomnimy sobie, co i kiedy stało się dostępne w naszym kraju w okresie przemian ustrojowych. Czekają na Was quizy, memory i tajemnicze przedmioty. W przestrzeni wystawy poszukamy widoków Warszawy oraz fotowspomnień zapisanych w kadrach sprzed 30 lat i zainspirujemy się nimi. Spróbujemy stworzyć nieprawdopodobne obrazy miasta, wykorzystując technikę kolażu.

Wyruszmy na wspólną wyprawę w przeszłość!

Termin: 18 lutego (sobota), godz. 11:00–14:00
Dla kogo: warsztaty otwarte dla rodzin z dziećmi w wieku 7+
Wstęp: bilet na wystawę czasową bilety.muzeumwarszawy.pl
Nie trzeba się wcześniej zapisywać, można dołączyć w dowolnym momencie.

Warsztaty towarzyszą wystawie „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.