28.01.2023 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Edukacja dla rodzin

FINISAŻ „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Wystawa o Warszawie lat 90. na zdjęciach „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” dobiega końca. Potrwa tylko 19 lutego!

Wydłużone godziny otwarcia!

Wydłużamy godziny otwarcia w trzy ostatnie weekendy trwania wystawy. W dniach  4-5, 11-12, i 18-19 lutego wystawa czynna od godziny 11:00 do 20:00.

„Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” – widok wystawy, fot. Tomasz Kaczor

Ostatnie wydarzenia

FILM W KINIE SYRENA: 2 lutego (czwartek), godz. 18:00-20:00
Pokaz filmu „Pajęczarki”, spotkanie z aktorką Marią Pakulnis, rozmowę poprowadzi Kaja Klimek

Oprowadzania po wystawie:

Oprowadzanie kuratorskie z Karoliną Puchałą-Rojek z tłumaczeniem PJM:
19 lutego (niedziela), godz. 15:30.

DEBATA: 9 lutego (czwartek), godz. 18:00-19:30
Kontrasty lat 90. – o fotografowaniu nierówności
Anna Musiałówna i Kacper Krajewski, rozmowę poprowadzi Olga Gitkiewicz

WARSZTATY: 11 lutego (sobota), godz. 13:00-16:00
Sposoby patrzenia na fotografię
Autorskie warsztaty krytyczno-fotograficzne Agnieszki Pajączkowskiej

Architektura lat 90. na Pradze

16 lutego, czwartek, godz. 17:30-18:30 Wykład o architekturze praskiej lat 90., który poprowadzi autorka książki „Jakby luksusowo. Przewodnik po architekturze Warszawy lat 90.” i wirtualnej mapy „ARCHIwum Warszawy lat 90. (archiwumlat90.pl): Aleksandra Stępień-Dąbrowska.

Gdzie: sala konferencyjna Muzeum Warszawskiej Pragi

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 375 Urodzin Pragi.

Zwiedzanie z dzieckiem

Na wystawie dostępne są karty z zadaniami dla dzieci w wieku 8-12 lat. Po zakupie biletów, na wystawie wystarczy pobrać od opiekuna ekspozycji kartę z zadaniami i kredki.

Ostatnie warsztaty rodzinne:

Fotograficzna podróż w czasie – 4 lutego, godz. 11:00
Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 7-10 lat

Gra we wspomnienia – 18 lutego, godz. 11:00-14:00
Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 7+
Warsztaty otwarte w cenie biletu na wystawę czasową.
Można dołączyć w dowolnym momencie.

Bałuk gada o latach 90.

10-odcinkowy podcast przygotowany przez Kamila Bałuka. Rozmowy o kulturze i sztuce – właśnie w latach 90. – z ludźmi, którzy w tamtym czasie ją współtworzyli, i z ekspertami, którzy patrzą na ten okres po latach.

Słuchaj podcastu: Spreaker, YouTube, Spotify.