niedz., 05.02.2023

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
12 zł normalny/7 zł ulgowy

Oprowadzanie autorskie z Eweliną Bartosik po wystawie „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Fotografia opowiada lata 90. i Warszawę tamtego czasu jak żadne inne medium. Na zdjęciach, amatorskich i zawodowych, utrwalono dekadę transformacji i jej wpływ na miasto. Wystawa „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” sięga do archiwów profesjonalnych fotografów, fotoreporterów, artystów, ale i do prywatnych rodzinnych albumów.

Fotografia była wtedy powszechnym sposobem zapisu rzeczywistości, która stale się zmieniała. Miastem zawładnęły kolorowe reklamy, wyrosły szklane wieżowce, na ulicach obywał się wolny handel, szły nimi protesty i strajki.

O wystawie opowiedzą Ewelina Bartosik i Mateusz Kowalczyk.

Ewelina Bartosik – antropolożka kultury, trenerka i animatorka społeczna czasem też badaczka. W Wolskim Centrum Kultury realizuje projekty społeczno-edukacyjne wokół tożsamości Woli i lokalnej architektury. Kuratorka wystawy poświęconej latom 90. w WCK.

Mateusz Kowalczyk – artysta wizualny, autor prac VR towarzyszących Mikro_wystawie#7: Lata 90. Chłopaki i dziewczyny z osiedla.

Informacje praktyczne

Limit uczestników: 30 osób

Spotkanie przy kasach w kamienicy nr 32 (wejście na wystawę czasową).