29.04.2020 / Akademia Pani Pragi, Aktualności, Kultura online, Modlitewnie przy Targowej 50/52, Muzeum Warszawskiej Pragi, Wielokulturowe podróże

Akademia Pani Pragi – malowidła z modlitewni, zagadki dla dzieci

W Akademii Pani Pragi uczymy się przez zabawę, odkrywając praskie sekrety. Nasze materiały edukacyjne angażują różne zmysły i rozwijają kreatywność.

Rozwiążcie zagadki związane z dawnymi modlitewniami żydowskimi przy ul. Targowej 50/52 (obecnej siedziby Muzeum Warszawskiej Pragi).

Kreatywne zadania do pobrania:

Zadania dla klasy 1-4.pdf

Zadania dla klasy 5-8.pdf

Zadania dla najstarszych.pdf

O modlitewniach i znakach zodiaku w kulturze żydowskiej przeczytacie na naszej stronie.

Sprawdź drugą część zagadek i rebusów: