20.04.2020 / Akademia Pani Pragi, Aktualności, Kultura online, Modlitewnie przy Targowej 50/52, Muzeum Warszawskiej Pragi, Wielokulturowe podróże

Akademia Pani Pragi – malowidła z modlitewni

W Akademii Pani Pragi uczymy się przez zabawę, odkrywając praskie sekrety. Nasze materiały edukacyjne angażują różne zmysły i rozwijają kreatywność.

Zajrzyj do Akademii Pani Pragi i baw się świetnie całą rodziną!

MALOWIDŁA Z MODLITEWNI NA TARGOWEJ

Czy wiecie, że w oficynie w podwórzu posesji Targowa 50/52 (obecnej siedziby Muzeum Warszawskiej Pragi) zachowały się unikatowe malowidła?

Mieściły się tu kiedyś niewielkie żydowskie modlitewnie, z których na co dzień korzystali prawdopodobnie Żydzi mieszkający lub pracujący nieopodal.

Wśród malowideł podziwiać możemy przedstawienie znaków zodiaku,  związanych z żydowskim kalendarzem.

O modlitewniach i znakach zodiaku w kulturze żydowskiej przeczytacie w artykule na naszej stronie.

Czekają na Was łamigłówki związane z tym miejscem. Uczniom klas 1-4 polecamy karty zadań z niebieskim oznaczeniem, klas 5-8 – niebieskie, a szkołom ponadpodstawowym – fioletowe.

KARTY PRACY do pobrania:

Zagadki dla klas 1-4.pdf

Zagadki dla klas 5-8.pdf

Zadania dla najstarszych.pdf

O modlitewniach i znakach zodiaku w kulturze żydowskiej przeczytacie na naszej stronie.

Sprawdź drugą część zagadek i rebusów: