20.04.2020 / Akademia Pani Pragi, Muzeum Warszawskiej Pragi

Akademia Pani Pragi – malowidła z modlitewni

W każdy czwartek zapraszamy do Akademii Pani Pragi, w której uczymy się przez zabawę, odkrywając praskie sekrety. Nasze materiały edukacyjne angażują różne zmysły i rozwijają kreatywność. Zajrzyj do Akademii Pani Pragi i baw się świetnie całą rodziną!

MALOWIDŁA Z MODLITEWNI NA TARGOWEJ

Czy wiecie, że w oficynie w podwórzu posesji Targowa 50/52 (obecnej siedziby Muzeum Warszawskiej Pragi) zachowały się unikatowe malowidła?

Mieściły się tu kiedyś niewielkie żydowskie modlitewnie, z których na co dzień korzystali prawdopodobnie Żydzi mieszkający lub pracujący nieopodal.

Wśród malowideł podziwiać możemy przedstawienie znaków zodiaku,  związanych z żydowskim kalendarzem.

O modlitewniach i znakach zodiaku w kulturze żydowskiej przeczytacie w artykule na naszej stronie.

Dziś oraz za tydzień czekają na Was łamigłówki związane z tym miejscem. Uczniom klas 1-4 polecamy karty zadań z niebieskim oznaczeniem, klas 5-8 – niebieskie, a szkołom ponadpodstawowym – fioletowe.

KARTY PRACY:

Zagadki dla klas 1-4.pdf