03.09.2021 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży

Architektki w Warszawie – wykłady prof. Marty Leśniakowskiej

Jaki był udział kobiet w architektonicznym i urbanistycznym kształtowaniu Warszawy? Cykl wykładów pod wspólnym tytułem „Architektki w Warszawie” przedstawia złożoną problematykę związaną z pytaniami o rolę i pozycję kobiet w architekturze.

Kim były architektki pracujące w Warszawie i jakie postawy estetyczne (re-)prezentowały? Dlaczego w architektonicznym krajobrazie Warszawy ich obecność była niewidoczna? Dzisiaj odsłaniamy tę „ukrytą” warstwę kulturową, która współtworzyła nowoczesną architekturę miasta.

Prof. IS PAN dr hab. Marta Leśniakowska – historyk i krytyk sztuki, związana z Instytutem Sztuki PAN.

Wykup dostęp do naszych najciekawszych wykładów na platformie VOD eWejsciowki.pl. Koszt jednego nagrania to 5 zł. Wykład należy obejrzeć w ciągu 48 godzin od momentu zakupu.

Barbara Brukalska – między awangardą a modernistycznym neoromantyzmem

Halina Skibniewska – socjologia osiedla wielkomiejskiego w socmodernizmie

Obejrzyj pozostałe wykłady online: