fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

14.06.2022 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, Warszawa dla obcokrajowców

Co słychać w Warszawie?

Co słychać w Warszawie?

Gdzie poznać dźwięki Warszawy, jak nie w Muzeum Warszawskiej Pragi!

Cisza praskiej modlitewni żydowskiej w kontraście z gwarem Bazaru Różyckiego, odgłosami Warszawskiego ZOO, czy wrzawy Stadionu Narodowego.

7 maja uczestnicy i uczestniczki projektu „Poznajmy się w Warszawie” wzięli udział w warsztacie na Pradze. Dowiedzieli się, czym jest rewitalizacja i jak na Pradze łączy się „stare” z „nowym”. Wspólnym mianownikiem spotkania stały się kultowe przedmioty lat 70., 80. i 90. znajdujące się w Sali Targu Praskiego.

Uczestnicy spotkania najpierw udali się na taras, z którego oglądali starą i nową Pragę zamkniętą w jednym kadrze. Następnie na wystawie poznali makietę warszawskiej Pragi.

Na zdjęciach identyfikowali obiekty wydające charakterystyczne dźwięki Pragi (dzwony cerkwi, ryki zwierząt, wrzawę na stadionie).

Wreszcie w Sali Targu Praskiego wspominali dzieciństwo poprzez wszystkim znane przedmioty kojarzące się z latami 70., 80. i 90.

„POZNAJMY SIĘ W WARSZAWIE”

Projekt to cykliczne spotkania w Muzeum Warszawy i oddziałach dla nowych mieszkańców i mieszkanek Warszawy: warsztaty rodzinne, nauka języka polskiego, konsultacje z ekspertami.

Uczestniczy i uczestniczki podczas pierwszego spotkania zainicjowali powstanie kawiarenki językowej.