05.01.2023 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, Rzemiosło na Pradze, Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy

Do rzemieślnika? Tylko na Pragę!

Muzeum Warszawskiej Pragi wspiera lokalnych twórców i przedsiębiorców!

Chcemy, aby jak najwięcej mieszkańców Warszawy znało tradycyjne warsztaty i pracownie, gdzie wytwarzane są oryginalne wyroby, realizowane specjalistyczne zamówienia lub świadczone naprawy.

Razem ze Stowarzyszeniem Miasto Jest Nasze kolejny raz przygotowaliśmy mapy dwóch prawobrzeżnych dzielnic. Dane zgromadzone w poprzednich latach wymagały aktualizacji. Spora część warsztatów uległa likwidacji, a część zmieniła miejsce. Odnotowaliśmy również pojawienie się nowych działalności.

Pomocne były listy lokali użytkowych najmowanych na działalność rzemieślniczą, które przekazały nam Zarządy Gospodarowania Nieruchomościami tych dzielnic, za co serdecznie dziękujemy.

Poznajcie rzemieślników w swoich dzielnicach oraz korzystajcie z ich usług!

Mapy Rzemieślników Pragi Północ i Pragi Południe

Dwie mapy w formie rozkładanej ulotki oraz plakatu. Łącznie zawierają dane kontaktowe do 122 firm rzemieślniczych (62 na Pradze Północ i 60 na Pradze Południe).

• Zawierają kontakty do reprezentantów starych zawodów jak np.: introligatorzy, szewcy, cukiernicy i piekarze, kaletnicy, krawcy, zegarmistrzowie, jubilerzy i grawerzy, tapicerzy, renowatorzy mebli, stolarze, lutnicy, kuśnierze, szklarze, ślusarze.
  • Oraz do przedstawicieli branż unikatowych, takich jak np.: czapnicy, modystki, bieliźniarka, sztukator, kowale, abażurniczka, parasolniczka, wytwórcy bombek choinkowych, szkiełek do zegarków, tarcz polerowniczych.

Skąd wziąć mapy?

Mapa praskich rzemieślników. Praga Północ (format B2, plik PDF, 4KB).

Mapa praskich rzemieślników. Praga Południe (format B2,plik PDF, 1KB).

Wersja internetowa mapy: rzemieslnicy.waw.pl

Mapa w formie rozkładanej ulotki jest dostępna bezpłatnie w kasie biletowej Muzeum Warszawskiej Pragi.

UWAGA! Rzemieślników, którzy chcieliby umieścić w swoim zakładzie plakat, prosimy o kontakt z Katarzyną Chudyńską – Szuchnik, tel. +48 22 518 34 07.

Mapa powstała dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 r.

Koordynatorki: Katarzyna Chudyńska – Szuchnik z Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Anna Fiszer ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.