fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

06.03.2023 / Aktualności, Galeria Rynek 30, Muzeum Farmacji, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli

Muzealny Dzień Kobiet

Muzealny Dzień Kobiet

Krem „Pani” i papierosy „Złota Pani”

Pudełko po kremie „Pani”, TŁOCZNIA S.A., Laboratorium Chemiczne Stefan Rogiński, między 1930 a 1939, Warszawa, zbiory Muzeum Warszawy

Pończochrony, puszki łabędzie i gilzy papierosowe, szampon „Czarna główka” i puder Tokalon, esencja chinowo-chmielowa, krem na piegi „Halina”, niezbędnik „Kobieta lekarką domową”.

Wsiądź do wehikułu czasu z okazji Dnia Kobiet i odwiedź Dział Drogeryjny międzywojennej apteki. Przyjrzyj się obiektom kojarzonym z płcią piękną ponad sto lat temu.

Kiedy: 8 marca (środa), godz. 16:30–18:00
Gdzie: Gabinet Opakowań Firm Warszawskich Muzeum Warszawy, a następnie Muzeum Farmacji (ul. Piwna 31/33)
Koszt: 12 zł/8 zł
Więcej informacji i bilety.

Marta Romankiv „Eurowarsztat”

Marta Romankiv pyta migrantów i migrantki o to, jak widzą przyszłość Europy. Oddaje im przestrzeń i głos, tak często marginalizowany w debacie publicznej.

Projekt „Eurowarsztat” pokazujemy w Galerii Rynek 30 w siedzibie Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta od 9 marca! W czwartek wstęp bezpłatny, a w pozostałe dni 1 zł!

Dowiedz się więcej.

Załóż swoją koronę!

Uczestniczki warsztatów z Bożką Rydlewską, fot. Tomasz Kaczor

Niczym Kim Lee – bohaterka wystawy „Kim Lee. Królowa Warszawy”, która stworzyła kolekcję ponad tysiąca własnoręcznie zrobionych kostiumów, zaszalej i stwórz własną koronę z piór, papierowych kwiatów i motyli, wstążek, lusterek i innych świecidełek.

Śladami niezwykłych prażanek

Wybierz się na spacer po Pradze tropem niezwykłych mieszkanek dzielnicy. Ich biografie poznasz również oglądając film „Śladami utalentowanych prażanek”.

18 marca (sobota), godz. 11:00–13:00
Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52
Koszt: 5 zł

Znane Warszawianki

Alina Scholtz, Celina Osiecka, Grażyna Hase to bohaterki wystaw, które się odbyły w Muzeum Woli, Muzeum Warszawskiej Pragi i Muzeum Warszawy.

Ciągle możesz poznać ich biografie, dzięki książkom „Alina Scholtz. Projektantka warszawskiej zieleni”, „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne” i „Grażyna Hase. Zawsze w modzie”. Wszystkie kupisz w sklepie Muzeum Warszawy.

Miasto Kobiet

syrenka warszawska na tle chmurek słońca i tęczy

Lubisz odkrywać miasto samodzielnie?
Skorzystaj ze spaceru warszawskiego!

Sylwia Chutnik opracowała trasę spaceru szlakiem wybitnych kobiet zamieszkujących rejon Starego Miasta. Spacer rozpoczyna się na rynku Nowego Miasta, prowadzi przez Barbakan, rynek Starego Miasta, a kończy się na ul. Piekarskiej.

Podczas spaceru dowiesz się m.in.:

  • kto dbał o klasztor benedyktynek,
  • gdzie mieści się jedyne na świecie Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie,
  • która z kobiet doprowadziła do wybudowania mostu na Wiśle
  • i gdzie wykonywano wyroki na czarownicach.

Poznaj trasę spaceru.