22.03.2024 / Aktualności, Muzeum Drukarstwa, Wydarzenia dostępne

Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest corocznie 2 kwietnia. Wyrażając swą solidarność z osobami w spektrum autyzmu przygotowaliśmy w tym dniu specjalne oprowadzania po Muzeum Warszawy.

Nie są to jedyne działania, które podejmujemy, aby być dostępnym i przyjaznym muzeum. Wystawy można zwiedzać podczas cichych godzin, a w Muzeum Drukarstwa na warszawskiej Pradze wziąć udział w kameralnych warsztatach linorytu.

Oprowadzania

2 kwietnia (wtorek), godz. 11:00
Oprowadzanie po wystawie „Julia Keilowa. Projektantka”

2 kwietnia (wtorek), godz. 15:00
Oprowadzanie po wystawie „Rzeczy warszawskie”

Etiuda filmowa „Randka”

2 kwietnia (wtorek), godz. 18:00

Film „Randka” o pracowniczce naukowej w spektrum autyzmu i spotkanie z reżyserem Pawłem Stroińskim oraz główną aktorką Zuzanną Kochanek-Piotrowską.

Ciche godziny w Muzeum Warszawy

We wtorki w godz. 15:00 – 17:00 można zwiedzać wystawy w spokojniejszych warunkach. To czas, w którym wyłączamy dźwięki i zmniejszamy natężenie światła. Aktualnie pokazujemy dwie wystawy: „Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850–1950” oraz „Julia Keilowa. Projektantka”.

Wystawa stała Muzeum Warszawy jest przyjazna dla osób wysoko wrażliwych na bodźce – nie ma na niej ostrego światła, ani głośnych dźwięków, więc każda pora jest momentem

Warsztaty linorytu w Muzeum Drukarstwa

Muzeum Drukarstwa to miejsce magiczne dla wszystkich miłośników książek. W każdy piątek w godzinach 12:00 – 16:00 odbywają się tutaj otwarte warsztaty, podczas których można zaprojektować, a następnie wyrytować linoryty, czyli rysunki na specjalnej płytce linoleum.

Oprowadzania po tym kameralnym muzeum odbywają się we wtorki o godz. 15:00. Na zakończenie spotkania, każdy chętny może wykonać pamiątkowy druk przy użyciu prasy korektorskiej.

Sprawdź kalendarz wydarzeń Muzeum Drukarstwa.

Zdjęcie: Grzegorz Puławski, facebook.com/GrzegorzPulawskiFilm