fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

RODZINNE RYSOWANIE ONLINE

Za pomocą rysowania dziecko poznaje otaczający je świat: rzeczy, ludzi i zwierzęta. Z wiekiem większość z nas porzuca tę formę wypowiedzi. Warto do niej wrócić!

Zapraszamy całą rodzinę do wspólnej zabawy. Nie musisz być mistrzem rysunku, wystarczą chęci i gotowość podjęcia nowych wyzwań.

Dlaczego warto rysować?

Rysowanie odpręża, ćwiczy koncentrację, pozwala dostrzec to, co na pierwszy rzut oka pozostaje niezauważone. Dzięki niemu rozwijamy kreatywność, samodzielność, umiejętność abstrakcyjnego myślenia.

Czy każdy może rysować?

Oczywiście! Rysować możesz w każdym wieku, dlatego zachęcamy opiekunów do działania razem z dziećmi. Nie bójmy się białej kartki! Może powrócisz do pasji zarzuconej w dzieciństwie? Wspólne rysowanie i życzliwa rozmowa o powstałych pracach mogą pomóc zacieśniać relacje z bliskimi.

Proponujemy zabawy rysunkowe, które urozmaicą wspólnie spędzany czas. Pamiętajcie: tu nie ma poprawnych odpowiedzi – każdy rysuje, jak widzi i potrafi, samodzielnie wybiera źródło inspiracji, poświęca tyle czasu, ile potrzebuje. Nie rysujcie dla efektu, lecz przyjemności z samego procesu i radości bycia razem.

Koordynatorka: Edyta Gołębiowska

ZADANIA DO POBRANIA

Zabawki Edwarda Manitiusa – Myszka Miki

Zabawki Edwarda Manitiusa – Kolorowy ptak

Jak wyglądam? Jak mnie widzisz?

Rzeczy codziennego użytku

Mapa skarbu

XXL – rysuj z rozmachem!

Tajemnicze woreczki

Rysunkowe eksperymenty

Rysusie- rysunkowa improwizacja

Zadanie dla odważnych

Lustrzane konstrukcje

Jak wygląda smak? Wielkanocne rysowanie

Kształty na każdą okazję. Wielkanocne rysowanie

Potworne przedmioty

Inspiracja w jednym kolorze

Metal, drewno czy szkło?

Rysowanie przy nietypowym oświetleniu

Ukryta natura przedmiotu

Kreski i plamy

I jeszcze więcej rysowania!

Ogród Na Klatce


Zadania opublikowane w 2023 roku opracowała Edyta Gołębiewska: Zabawki Edwarda Manitiusa: Kolorowy ptak, Myszka Miki.

Zadania opublikowane w latach 2022-23 opracowała Svetlana Kohutnytska: Ogród na klatce.

Zadania opublikowane w latach 2020-21 opracowała Teresa Łempicka: Jak wyglądam? Jak mnie widzisz?, Rzeczy codziennego użytku, Mapa skarbu, XXL – rysuj z rozmachem!, Tajemnicze woreczki, Rysunkowe eksperymenty, Rysusie – rysunkowa improwizacja, Zadanie dla odważnych, Lustrzane konstrukcje, Jak wygląda smak? Wielkanocne rysowanie, Kształty na każdą okazję. Wielkanocne rysowanie, Potworne przedmioty, Inspiracja w jednym kolorze, Metal, drewno czy szkło?, Rysowanie przy nietypowym oświetleniu, Ukryta natura przedmiotu, Kreski i plamy, I jeszcze więcej rysowania!