12.07.2021 / Aktualności

Frankofońscy goście

Muzeum Warszawy gościło przedstawicieli Grupy Ambasad, Delegacji i Instytucji Frankofońskich (GADIF), którzy spotkali się z Dyrektorką Muzeum Warszawy, Panią Karoliną Ziębińską-Lewandowską. Ze względu na wciąż trwającą belgijską prezydencję w grupie GADIF, Ambasada Belgii wyszła z inicjatywą organizacji spotkania.

zwiedzający muzeum po prawej oglądają rzeźby wyeksponowane po lewej
Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji działalności Muzeum Warszawy.

Była to okazja do opowiedzenia o wizji Muzeum Warszawy oraz planach w zakresie projektów międzynarodowych, ale również do pierwszego kontaktu oraz stworzenia gruntu do przyszłej współpracy z instytucjami kultury w krajach reprezentowanych przez zaproszonych gości. Delegaci mieli okazję zapoznać się z wystawą stałą Rzeczy warszawskie oraz spędzić czas w Lapidarium Muzeum Warszawy.

Ambasadę Belgii reprezentował Radca Minister i Zastępca Szefa Misji, Wim Peeters.

Przedstawiciele GADIF wraz z przedstawicielami Muzeum Warszawy.