14.10.2022 / Aktualności, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Muzeum Woli

Historie performatywne „Białoszewski nieosobny”

„Historie performatywne” to próby rekonstrukcji historii grupowej twórczości Teatru na Tarczyńskiej i Teatru Osobnego. Podczas spotkań przyjrzymy się indywidualnym losom i sztuce artystów związanych z tymi teatrami.

• Czym były ich działania performatywne na mapie ówczesnej kultury polskiej?
  • Na czym polegał ich fenomen?
  • I co z nich zostało do dziś?

15 października (sobota), godz. 16:00 – Historie performatywne: „Teatry (nie)osobne”. Teatr na Tarczyńskiej i Teatr Osobny

22 października (sobota), godz. 16:00 – Historie performatywne: „Bogusław Choiński – Zaduszki”

Dowiedz się więcej o wystawie „Białoszewski nieosobny”.

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących.