24.06.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Edukacja dla rodzin, Muzeum Woli

Program wydarzeń towarzyszących wystawie „Białoszewski nieosobny”

W setną rocznicę urodzin Mirona Białoszewskiego w Muzeum Woli otworzyła się wystawa „Białoszewski nieosobny”. Dzielnica Wola w życiu i twórczości Mirona Białoszewskiego, współzależności artystyczne, czy współczesne konteksty jego dzieł – wszystko to przybliżą:

• oprowadzania po wystawie z kuratorami i nie tylko,
  • Wieczory opowieści, czyli spotkania ze świadkami historii, przyjaciółmi wspominającymi Białoszewskiego i jego przyjaciół, artystami z którymi współpracował,
  • wykłady, również dedykowane młodzieży i nauczycielom,
  • Spacery po Woli Białoszewskiego,
  • a także działania performatywne

Warsztaty rodzinne

Plastyczno-teatralne warsztaty dla najmłodszych w ramach programu towarzyszącego wystawie „Białoszewski nieosobny”.

Sprawdź harmonogram warsztatów.

Widok wystawy „Białoszewski nieosobny”, fot. Marcin Sieczka

Wydarzenia online

Rozmowa z Serhijem Żadanem

7 sierpnia (niedziela) – opublikujemy nagrania rozmowy z udziałem Serhija Żadana.

Rozmowa z jednym z najważniejszych ukraińskich współczesnych pisarzy, dotyczy tematu obrazowania wojny, jej relacjonowania. Serhij Żadan podkreśla znaczenie „Pamiętnika z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego dla własnej twórczości oraz tego czego współcześnie uczy nas ten tekst.

Obejrzyj nagranie debaty.

Wykłady dla uczniów i nauczycieli

Wykłady o „Pamiętniku z powstania warszawskiego”

Między 1 a 5 sierpnia publikujemy nagrania wykładów o Pamiętniku z powstania (Tadeusza Sobolewskiego, Agnieszki Karpowicz, Adama Poprawy).

Seria wykładów popularyztorskich skierowanych do młodzieży. Wykłady będą odnosić się do kulturowych i społecznych odczytań „Pamiętnika z powstania warszawskiego” oraz przybliżeniu sylwetek bohaterów dzieła Białoszewskiego, którzy też stanowią część wystawy.

Obejrzyj wykłady.

Lekcje muzealne

Wystawie towarzyszyć będzie program lekcji muzealnych dla szkół. Więcej informacji wkrótce.

Program wydarzeń towarzyszących powstał we współpracy z Fundacją im. Mirona Białoszewskiego.