fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

05.07.2022 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi

Lato na warszawskiej Pradze

Lato na warszawskiej Pradze

Na warszawskiej Pradze nie można się nudzić! Odwiedź w wakacje Muzeum Warszawskiej Pragi i weź udział w licznych wydarzeniach jakie przygotowaliśmy!

Celina Osiecka. Usługi fotograficzne

Na Targowej zobaczysz wystawę „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne” o autorce tysięcy portretów warszawianek i warszawiaków. Prezentacja zdjęć autorstwa Celiny Osieckiej to dokument półwiecza historii rzemiosła fotograficznego. Świadectwo zmian, które zaszły w dziedzinie fotografii, w kulturze, modzie i obyczajowości. Ten aspekt wystawy szczególnie podkreśla program wydarzeń towarzyszący wystawie.

25 sierpnia możesz wziąć udział w warsztatach z tradycyjnych technik retuszu fotograficznego.

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.

Amatorska ciemnia fotograficzna

Zajrzyj do amatorskiej ciemni fotograficznej, w której odbędą się warsztaty i pokaz procesu naświetlania i wywoływania czarno białych odbitek. Użyjesz do tego kultowego powiększalnika Krokus, produkowanego w Polskich Zakładach Optycznych w Warszawie.

Dowiedz się więcej.

Koncerty na dziedzińcu

Na muzealny dziedziniec powróciła Scena letnia! W ramach trzeciej edycji popularnej imprezy każdego wakacyjnego tygodnia odbędzie się występ innego oryginalnego zespołu, wykonawcy czy wykonawczyni. Zabrzmią m.in. pieśni żydowskie Ukrainy (Shpil Mir a Dumke), flamenco ze słowiańską duszą (Madrugada) czy muzyka międzywojnia (Ferajna Jastrzębskiego).

Festiwal Warszawa Singera na Pradze

Na Pradze wystąpi Karolina Cicha w projekcie Jidyszland. Pieśni żydowskie z Podlasia (2 września). Weź udział w warsztatach żydowskiej wycinanki, spacerze śladami praskich Żydów i oprowadzaniach po modlitewniach, które są częścią ekspozycji stałej.

Dzięki ich odkryciu w oficynie budynku Muzeum Warszawskiej Pragi zajęło właśnie Targową 50/52.

Sprawdź program letnich koncertów.

Spacery na prawym brzegu

16 lipca w ramach cyklu Prawobrzeżni odbędzie się spacer Praskie kamienice i przedsiębiorcze prażanki, śladem ważnych dla warszawskiej Pragi kobiet.

Dowiedz się więcej.

Rodzinne spacery w języku ukraińskim. Сімейні прогулянки українською мовою.

Запрошуємо громадян та громадянки України – як дорослих, так і дітей – на безкоштовні прогулянки Варшавою. Ми покажемо вам найцікавіші місця столиці, розповімо незвичайні історії та легенди.

Dowiedz się więcej.

Rzemiosło na Pradze

W lipcu i sierpniu odwiedź warsztat rzemieślniczki. Ewelina Czaplicka-Raducha, artystka i projektantka, poprowadzi warsztaty związane z rzemiosłem i projektowaniem. Punktem wyjścia są tradycyjne rzemiosła obecne na Pradze, np.: kaletnictwo, krawiectwo, szewstwo, stolarstwo.

Zrób własnoręcznie chodaki, rękawice ochronne lub turbany.

Dowiedz się więcej.

Do zobaczenia na Pradze!

Zdjęcie główne: koncert Blue Tangos czyli Tango Attack i gość specjalny Jacek Bończyk w ramach Sceny Letniej, fot. Tomasz Kaczor