29.04.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Muzeum Warszawskiej Pragi

Program wydarzeń towarzyszących wystawie „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”

Fotografka Celina Osiecka jest autorką tysięcy portretów warszawianek i warszawiaków. Od 14 maja fotografie autorstwa Celiny Osieckiej można zobaczyć nie tylko w witrynie przy ulicy Zwycięzców na Saskiej Kępie, ale także na wystawie „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”!

Dzięki udziałowi w wydarzeniach towarzyszących wystawie: oprowadzaniach, spacerach po Saskiej Kępie, warsztatach, debacie zgłębisz zagadnienia fotografii i poznasz lepiej postać fotografki – Celiny Osieckiej oraz rzemieślniczy charakter prawobrzeżnej Warszawy.

Wystawie towarzyszy również oferta lekcji muzealnych dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dowiedz się więcej.

Zobacz fotorelację z Zakładu Fotograficznego Celiny Osieckiej.

Oprowadzania kuratorskie

Po wystawie oprowadzi kuratorka Antonina Gugała.

Kultowe zakłady rzemieślnicze Saskiej Kępy

Spacer poprowadzi Katarzyna Chudyńska – Szuchnik.

Warsztaty retuszu fotograficznego

25 sierpnia (czwartek), godz. 17:00

Krokus w akcji

Warsztaty w ciemni fotograficznej oraz pokaz naświetlania i wywoływania czarno-białych odbitek.

Warsztaty trwają godzinę, koszt 10 zł:

Bezpłatne pokazy: 21 lipca (czwartek), godz. 15:00, 16:30.

Debata

Fotografia rzemieślnicza. Twórcze przekształcenia

Prowadzenie: Agnieszka Pajączkowska
Uczestnicy: Antonina Gugała, Wojtek Mazan, Małgorzata Myślińska

14 października (piątek), godz. 18:00

Warsztaty kolażowo-zinowe

Warsztaty z tworzenia niskonakładowej publikacji od A do Z. Podczas warsztatów ze Studiem Hekla powstaną ziny „Poza kadrem”.

Warsztaty są prowadzone w 3 częściach i warunkiem udziału jest zakup 3 biletów, nie można dołączać w trakcie, bilety dostępne online. Więcej informacji.

Warsztaty rodzinne

Warsztaty poświęcone zawodowi jaki wykonuje Celina Osiecka w czerwcu!

WARSZAWIACY PRZY PRACY:
fotograficzny portrecista i fotograficzna portrecistka

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat
Kiedy: 11 czerwca, 11:00–12:30
Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Filmy w Kinie Syrena

Wystawie towarzyszą seanse w Kinie Syrena na Rynku Starego Miasta. Na ekranie filmy o fotografach: Ustrzelić mafię (reż. Kim Longinotto, Irlandia, USA, 2018), Polaroid. Błyskawiczne spełnienie marzeń (reż. Willem Baptist, Holandia, 2017), Analogowy wizjoner (reż. Jens Meurer, Niemcy, Austria, 2020), Twarze, plaże (reż. Agnés Varda, JR, Francja, 2017), McCurry. W pogoni za kolorem (reż. Denis Delestrac, Hiszpania, Wielka Brytania, 2021), Erwin Olaf – dziedzictwo fotografa (reż. Michiel van Erp, Niderlandy, 2019).

Sprawdź aktualny repertuar.

Dowiedz się więcej!

Wywiad z Celiną Osiecką

Celina Osiecka w rozmowie z Antoniną Gugałą w książce „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne” opowiada o zakładzie oraz przybliża tradycyjne techniki wykonywania, wywoływania i retuszowania zdjęć.

Premiera książki 14 maja. Publikacja do kupienia w księgarni w Muzeum Warszawskiej Pragi i online w sklepie Muzeum Warszawy. Przeczytaj fragment książki.

Rozmowa w podcaście

Posłuchaj odcinka podcastu „W punkt. Rozmowy na mieście”, w którym Celina Osiecka opowiada o pracy fotografki, sprzęcie, klientach.

Patronat medialny:

Projekt zrealizowano w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy.