29.04.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Muzeum Warszawskiej Pragi

Program wydarzeń towarzyszących wystawie „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”

Fotografka Celina Osiecka jest autorką tysięcy portretów warszawianek i warszawiaków. Od 14 maja fotografie autorstwa Celiny Osieckiej można zobaczyć nie tylko w witrynie przy ulicy Zwycięzców na Saskiej Kępie, ale także na wystawie „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”!

Dzięki udziałowi w wydarzeniach towarzyszących wystawie: oprowadzaniach, spacerach po Saskiej Kępie, warsztatach, debacie zgłębisz zagadnienia fotografii i poznasz lepiej postać fotografki – Celiny Osieckiej oraz rzemieślniczy charakter prawobrzeżnej Warszawy.

Wystawie towarzyszy również oferta lekcji muzealnych dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dowiedz się więcej.

Zobacz fotorelację z Zakładu Fotograficznego Celiny Osieckiej.

Oprowadzania kuratorskie

Po wystawie oprowadzi kuratorka Antonina Gugała.

Kultowe zakłady rzemieślnicze Saskiej Kępy

Spacer poprowadzi Katarzyna Chudyńska – Szuchnik.

Warsztaty retuszu fotograficznego

25 sierpnia (czwartek), godz. 17:00

Debata

Fotografia rzemieślnicza. Twórcze przekształcenia

Prowadzenie: Agnieszka Pajączkowska
Uczestnicy: Antonina Gugała, Wojtek Mazan, Małgorzata Myślińska

29 września (czwartek), godz. 18:00

Warsztaty rodzinne

Warsztaty poświęcone zawodowi jaki wykonuje Celina Osiecka w czerwcu!

WARSZAWIACY PRZY PRACY:
fotograficzny portrecista i fotograficzna portrecistka

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat
Kiedy: 11 czerwca, 11:00–12:30
Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Filmy w Kinie Syrena

Wystawie towarzyszą senase w Kinie Syrena na Rynku Starego Miasta. Na ekranie filmy o fotografach: Ustrzelić mafię (reż. Kim Longinotto, Irlandia, USA, 2018), Polaroid. Błyskawiczne spełnienie marzeń (reż. Willem Baptist, Holandia, 2017).

Sprawdź aktualny repertuar.

Dowiedz się więcej!

Wywiad z Celiną Osiecką

Celina Osiecka w rozmowie z Antoniną Gugałą w książce „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne” opowiada o zakładzie oraz przybliża tradycyjne techniki wykonywania, wywoływania i retuszowania zdjęć.

Premiera książki 14 maja. Publikacja do kupienia w księgarni w Muzeum Warszawskiej Pragi i online w sklepie Muzeum Warszawy. Przeczytaj fragment książki.

Rozmowa w podcaście

Posłuchaj odcinka podcastu „W punkt. Rozmowy na mieście”, w którym Celina Osiecka opowiada o pracy fotografki, sprzęcie, klientach.

Patronat medialny:

Projekt zrealizowano w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy.