13.10.2020 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, Rzemiosło na Pradze, Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy

Muzeum Warszawskiej Pragi promuje rzemiosło w Europie

Muzeum Warszawskiej Pragi znalazło się na prestiżowej liście Homo Faber Guide.

Jest to przewodnik internetowy prezentujący najlepszych europejskich rzemieślników oraz instytucje zajmujące się ochroną i promocją rzemiosła. Za utworzenie przewodnika odpowiada Michelangelo Foundation, która zaprosiła Muzeum Pragi do sieci europejskich organizacji działających na rzecz ochrony rzemiosła.

Michelangelo Foundation for Creativity and Craftsmanship to międzynarodowa organizacja non-profit, która wspiera i chroni tradycyjne rzemiosło oraz wzmacnia jego związek ze współczesnym światem designu. Pomaga na nowo odkryć zdolności ludzkiej ręki do tworzenia i wesprzeć tych, którzy robią to najlepiej: wyjątkowych, współczesnych, europejskich rzemieślników. Wspiera tych artystów rzemiosła, którzy wykorzystują wieloletnie tradycje, umiejętności i wiedzę i tworzą piękne przedmioty o trwałej wartości.

Muzeum Warszawskiej Pragi zostało docenione za liczne inicjatywy wspierające lokalnych rzemieślników, takie jak Pracownia Rzemieślnicza oraz program Wykonane na Prawym Brzegu. Rzemieślnicy.

Zobaczcie jak Muzeum prezentuje się na stronie Fundacji. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych rzemiosłem do poznania i eksplorowania przewodnika.

Zobacz również nasz kanał na VIMEO Wykonane Na Prawym Brzegu.