22.09.2017 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi

Muzeum Warszawy i Muzeum Warszawskiej Pragi nagrodzone

W ramach XI edycji konkursu Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba zgłoszono 86 zdarzeń muzealnych zorganizowanych w 2016 roku, w tym: 10 wystaw przygotowanych przez mniejsze muzea, 24 wystawy zorganizowane przez większe muzea, 12 muzealnych projektów otwartych, 14 muzealnych projektów edukacyjnych, 26 wydawnictw muzealnych. Nadesłane wnioski ocenili członkowie kapituły konkursu (obradowała 25 maja i 14 czerwca br.), którzy wskazali laureatów.

W kategorii “Wydawnictwa muzealne” II nagrodę otrzymało wydawnictwo Muzeum Warszawy “Legendy Warszawskie. Antologia”. Z kolei w kategorii “Najciekawsze wystawy zorganizowane przez większe muzea” na II miejscu znalazła się wystawa “Prawobrzeżni. Biografie Niecodzienne” z Muzeum Warszawskiej Pragi, oddziału Muzeum Warszawy.

PEŁNA LISTA LAUREATÓW