01.08.2022 / Aktualności

Najlepsza kawiarnia na Starówce

Jeśli szukasz odpoczynku od zwiedzania Starego Miasta, zajrzyj do lapidarium Muzeum Warszawy! Schronisz się tutaj w cieniu i odpoczniesz od zgiełku staromiejskich uliczek.

W piątki, soboty i niedziele w godzinach 14:00-23:00 usiądziesz na leżakach i zamówisz coś pysznego z kawiarni Same Fusy.

Warsztaty modowe z artystką Vava Dudu w lapidarium, fot. Jarek Barański

Kawiarnia Same Fusy serwuje rzymską pizzę i pyszne, domowe desery, kawę z najlepszych polskich palarni, wegańskie lody, wino oraz ciasta. Zajmuje dwie sale w kamienicach Muzeum Warszawy oraz dwa kawiarniane ogródki – przed kawiarnią na Rynku Starego Miasta (otwarty codziennie) i na tyłach – w lapidarium Muzeum Warszawy (od piątku do niedzieli).

Lapidarium ma wejście od ul. Nowomiejskiej, ale można się do niego dostać przez kawiarnię. Zaparkujesz tutaj też swój rower.

Skorzystaj ze wskazówek dojazdu do Muzeum Warszawy!