20.09.2021 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin

Od piwnicy aż po strych – poznaj tajemnice muzealnych kamienic

Kto tu mieszkał? Do czego służyły piwnice? A gdzie była kuchnia? Muzeum Warszawy mieści się aż w 11 zabytkowych kamienicach. Dawniej były osobnymi domami, lecz dziś połączone ze sobą tworzą prawdziwy labirynt pomieszczeń!

Podczas warsztatów niezwykłe wnętrza pomogą uczestnikom odkryć dzieje kamienic, a ciekawe eksponaty odkryją przez nimi codzienne życie mieszkańców Warszawy.

Kalendarium sobotnich warsztatów:

9 października (sobota), dla rodzin z dziećmi 3-5 lat:

16 października (sobota), dla rodzin z dziećmi 8-12 lat:

23 października (sobota), dla rodzin z dziećmi 6-12 lat:

6 listopada (sobota), dla rodzin z dziećmi 7-12 lat:

13 listopada (sobota), dla rodzin z dziećmi 6-12 lat:

18 grudnia (sobota), dla rodzin z dziećmi 7-12 lat:

Dbamy o bezpieczeństwo naszych gości:

• wszyscy pracownicy muzeum mający kontakt z uczestnikami wyposażeni są w maseczki ochronne lub przyłbice,
  • w muzeum dostępne są środki do dezynfekcji rąk,
  • wszystkie materiały edukacyjne niezbędne do przeprowadzenia lekcji są dezynfekowane po zakończeniu zajęć i poddawane kwarantannie przed ponownym ich wykorzystaniem.

Do udziału w Lekcji uprawnione są wyłącznie osoby, które według swojej najlepszej wiedzy nie są zakażone wirusem SARS-CoV-2, nie przebywają na kwarantannie, ani nie przebywają pod nadzorem epidemiologicznym oraz wypełniły stosowny formularz i przekazały go Edukatorowi prowadzącemu zajęcia.

REGULAMIN  LEKCJI MUZEALNYCH

Uczestnicy lekcji muzealnych mają obowiązek:

• przestrzegania obowiązujących w Muzeum zasad porządkowych powiązanych w szczególności z logistyką oraz bezpieczeństwem na terenie Muzeum, a także do stosowania się do wytycznych personelu Muzeum.
  • samodzielnego wyposażenia się w środki ochrony osobistej (maseczka, przyłbica lub inne środki ochraniające usta i nos) i ich stosowania przez cały czas przebywania na terenie Muzeum poprzez zakrycie ust i nosa.
  • podczas Lekcji organizowanych na otwartej przestrzeni Uczestnicy nie muszą zasłaniać nosa i ust pod warunkiem zachowania 1,5 m odstępu od innych. Należy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.

W związku z możliwością zmian warunków zwiedzania we wszystkich oddziałach Muzeum Warszawy nasza oferta może ulec zmianie.