17.07.2023 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Muzeum Woli

Ostatnie oprowadzania po wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”

Pierwsza wystawa poświęcona najsłynniejszej warszawskiej drag queen – „Kim Lee. Królowa Warszawy” dobiega końca. Zobaczysz ją jeszcze tylko do 30 lipca!

Ostatnie oprowadzania po wystawie odbędą się 20 lipca w czwartek o godz. 18:00 oraz 27 lipca w czwartek o godz. 18:00 z kuratorką wystawy Magdą Staroszczyk.

Bilety: 15 zł normalny, 10 zł ulgowy (do kupienia w kasie lub online)

Magdalena Staroszczyk – kuratorka wystawy „Kim Lee. Królowa Warszawy” w Muzeum Woli, badaczka, artystka i aktywistka. Interesują ją historie oddolne, perspektywa kobiet i mniejszości, a także działania ze społecznością lokalną. Działa m.in. w Otwartym Uniwersytecie im. K. Modzielewskiego i kolektywach #CzSz oraz Home Movie Day Warszawa. Członkini projektu badawczego CRUSEV. Współtworzyła m.in. wystawy „Krem i czekolada. Wokół wspomnień pracownic Polleny i Wedla” (Muzeum Warszawskiej Pragi, 2018) i eksperymentalną „Salę jednego eksponatu” (Muzeum Woli, 2014–2015). Kuratorka Grupy Dekonstrukcyjnej, współkuratorka wystaw „Niech płyną! Inne rzeki Warszawy” (Muzeum Woli, 2022) oraz „Białoszewski nieosobny” (Muzeum Woli, 2022).

FINISAŻ – 30 lipca

W programie ostatnich wydarzeń oprócz oprowadzań znajdują się warsztaty dragkingowe, slam poetycki i impreza!

30 lipca w niedzielę o godz. 17:00 spotykamy się na Queerowym MigrSlamie (dowiedz się więcej), a później o godz. 19:00 będziemy się bawić na koncercie połączonym z DJ setem, duetu KA. & Bumi Phillips, który powstał w oparciu o wybrane utwory z repertuaru Kim Lee. Dowiedz się więcej i pobierz bezpłatny bilet.

Nie zapomnij zabrać ze sobą tęczowego wachlarza!