07.03.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Interwencja artystyczna

„Pałac” – wydarzenia towarzyszące

„Pałac” to interwencja artystyczna Diany Lelonek. Muzeum Warszawy otworzyło drzwi magazynów przed artystką, która zwróciła uwagę na zbiory archeologiczne z miejsca, w którym stał Pałac Saski.

Spojrzenie artystki przykuły kartony pełne potłuczonych naczyń, płytek podłogowych i stiuków, resztek jedzenia, ości ryb i kości zwierząt. Choć nie wyglądają jak pałacowe skarby, to pozostałości życia toczącego się w różnych okresach w miejscu, w którym stał Pałac Saski.

Efekty tych poszukiwań można zobaczyć w siedzibie głównej Muzeum na Rynku Starego Miasta.

Dowiedz się więcej o interwencji artystyczej „Pałac”.

Program wydarzeń towarzyszących

Warstwy – debata wokół interwencji artystycznej Diany Lelonek „Pałac”
15 marca (wtorek), godz. 18:30

Oprowadzania

Oprowadzanie Andrzeja Marca | 12 kwietnia (wtorek), godz. 17:00

Oprowadzanie Diany Lelonek | 19 maja (czwartek), godz. 18:00

Filmy w Kinie Syrena

Na ekranie Kina Syrena na Rynku Starego Miasta goszczą filmy, które pokazują współczesną rolę i funkcjonowanie muzeów oraz instytucji kultury i poruszają temat dostępu do sztuki: Niezwykła propozycja (reż. Jill Magid, USA, 2018), Opera paryska (reż. Jean-Stéphane Bron, Francja, 2017), Trzy minuty zawieszone w czasie (reż. Bianca Stigter, Niderlandy, Wielka Brytania, 2021).

Sprawdź aktualny repertuar.

Fot. Tomasz Kaczor