15.04.2023 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla szkół, Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy

Powstania warszawiaków w literaturze polskiej

Sprawdź AKTUALNĄ OFERTĘ EDUKACYJNĄ DLA SZKÓŁ.

W ramach obchodów 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim przygotowaliśmy program spacerów i wykładów o społeczności żydowskiej. Sprawdź program wydarzeń.

Szkołom podstawowym (klasy 7-8) i ponadpodstawowym oferujemy lekcję warsztatową:

Powstania warszawiaków w literaturze polskiej. Warsztaty edukacyjne z analizą tekstów literackich

Podczas warsztatów edukacyjnych zapoznamy się z przykładami z literatury polskiej, w których autorzy podejmują tematy dwóch warszawskich powstań – powstania w getcie warszawskim i powstania warszawskiego.

Analiza fragmentów, osadzenie ich w kontekście czasu i przestrzeni będzie punktem wyjścia do zastanowienia się nad losami powstańców i ludności cywilnej, decyzjach moralnych i kondycji człowieka w sytuacji granicznej.

Scenariusz warsztatów będzie dostosowany do konkretnej klasy, jednak jest odpowiedni i zgodny z podstawą programową klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Dla kogo: klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe

Termin: od 24 do 28 kwietnia oraz 8 do 12 maja, godz. 9:00-14:00

Czas trwania: 60 minut

Koszt: 250 zł

Maksymalna liczba uczestników: 30 osób

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu

Gdzie: Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy, ul. Wolska 168

Rezerwacje: Olga Szymańska-Snopek, olga.szymanska-snopek@muzeumwarszawy.pl

Lekcja warsztatowa w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.