30.03.2020 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, Rzemiosło na Pradze, Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy

Zrób zeszyt?

Procesy produkcji są dziś tak skomplikowane, że trudno je zrozumieć. Przedmioty obok nas wydają się często obce. A skoro dużo przebywamy w domu warto je oswoić. Poznaj świat rzeczy od kuchni ich wytwarzania – razem z rzemieślnikami.

W rozumieniu przedmiotów najbardziej pomaga ich własnoręczne wykonanie. Oto łatwa propozycja samodzielnego uszycia zeszytu.

Czego potrzebujesz do zrobienia zeszytu?

Potrzebujesz kilka kartek papieru, jeden grubszy arkusz na okładkę, nożyczki, igłę i nić. Nie masz czystych kartek? Wykorzystaj, to co masz pod ręką, gazety, opakowania przesyłek kurierskich, domową makulaturę. Zamiast kostki introligatorskiej posłuż się łyżką stołową, za szydło posłużyć może pinezka lub igła.

Pobierz instrukcję tworzenia zeszytu (plik PDF).

Dziękujemy za udostępnienie instrukcji Alinie Grabiec z Pracownia Aanda oraz Projektowi Pracownie, które było organizatorem warsztatów introligatorskich w Muzeum Pragi we wrześniu 2019 roku.

fot. warsztaty Aanda_Robert Liwacki