03.12.2019 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, Wydawnictwa

Premiera książki „Zręczni. Historie z warszawskich pracowni i warsztatów”

10 grudnia zapraszamy na premierę książki „Zręczni. Historie z warszawskich pracowni i warsztatów” Katarzyny Chudyńskiej-Szuchnik. To wciągający reportaż oraz zapis osobistych rozmów autorki z warszawskimi rzemieślnikami.

„Zręczni…” to historia warszawskiej sceny rzemieślniczej. Katarzyna Chudyńska-Szuchnik chodząc ulicami stolicy, rejestruje nieobecność przedwojennych żydowskich warsztatów. Bada losy powojennej „prywatnej inicjatywy”. Opisuje załamanie branży po 1989 roku. Szuka pracowni, które przetrwały transformację i mają się coraz lepiej. Odwiedza nowych rzemieślników.

Podczas spotkania porozmawiamy o powrocie rzemiosła i mody na ręcznie wytwarzane produkty. Zastanowimy się, jaki wpływ na współczesne warsztaty ma tęsknota za tradycją.

Rozmowę poprowadzi dziennikarz Cezary Polak, a udział wezmą:

• Katarzyna Chudyńska-Szuchnik – autorka książki i kuratorka Pracowni Rzemieślniczej w Muzeum Warszawskiej Pragi
  • Anna Fiszer – koordynatorka projektu „Mapa Warszawskich Rzemieślników”
  • Damian Kot – prezes stowarzyszenia But w Butonierce

Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52