01.08.2019 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum Warszawskiej Pragi, nagrody i wyróżnienia

XIII edycja konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”

Projekty oddziałów Muzeum Warszawy: Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Centrum Interpretacji Zabytku zostały nagrodzone w XIII edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”!

O tytuł m.in. najciekawszej wystawy i najlepszego muzealnego projektu edukacyjnego ubiegało się w tym roku rekordowo wiele, bo aż 110 zdarzeń muzealnych z całego Mazowsza.

3. miejsce w kategorii Najciekawsza wystawa zorganizowana w 2018 roku przygotowana przez większe muzeum zajęło Muzeum Warszawskiej Pragi oraz wystawa 90. urodziny warszawskiego ZOO. Kuratorką wystawy była Anna Mizikowska.

3. miejsce w kategorii Najlepszy muzealny projekt edukacyjny zrealizowany w 2018 roku zajął projekt Centrum Interpretacji Zabytku – gra miejska Co jest zabytkiem? wprowadzająca w wyjątkową historię Starego Miasta. Koordynatorką projektu jest Sylwia Kot, historyczka sztuki i edukatorka Centrum.

Więcej informacji o konkursie i laureatach na stronie organizatora.