fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

20.11.2019 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin

Przedświąteczne warsztaty

Przedświąteczne warsztaty

Poczuj świąteczną atmosferę i weź udział w warsztatach w Muzeum Warszawy. To okazja do własnoręcznego przygotowania opakowań na prezenty, poznania zawodu świecarza i wykonania świecy oraz zainspirowania się kartkami świątecznymi ze zbiorów Muzeów i zaprojektowania własnej.

Opakowania szyte na miarę | Twórcza RZECZYwistość
8 grudnia (niedziela), godz. 10.00, 12.00 i 15.00

Kolorowe wstążki, papiery, kokardki – czego jeszcze można użyć, by zapakować prezent? Zajrzymy do tajemniczych pudełek i sprawdzimy, jakie mogą skrywać przedmioty. Sami również zaprojektujemy oryginalne torebki i pudełeczka. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą rzeczy, które wkrótce znajdą się pod choinką – razem przygotujemy opakowania szyte na miarę!

DLA KOGO: dla rodzin z dziećmi w wieku 2,5-5 lat
WSTĘP10 zł/dziecko (dorosły opiekun: wstęp wolny) – KUP bilet
MIEJSCE SPOTKANIAkasy w kamienicy nr 42 Rynek Starego Miasta


Świecarz
14 grudnia (sobota), godz. 11.00 i 15.00
15 grudnia (niedziela), godz. 11.00

Kim jest świecarz i co ma wspólnego z piekarzem? Czy każdy dom oświetlało światło świec? Jakie inne zastosowanie miały świece? Czy wykonywano je tylko z wosku? Na zajęciach poznamy przedmioty służące użytkowaniu świec. Podczas warsztatu wcielimy się w rolę świecarza i wykonamy własną ozdobę na wigilijny stół.

DLA KOGO: dla rodzin z dziećmi w wieku 7-10 lat
WSTĘP10 zł/dziecko (dorosły opiekun: wstęp wolny) – KUP bilet
MIEJSCE SPOTKANIAkasy w kamienicy nr 42 Rynek Starego Miasta


Kartka świąteczna z Warszawy
7 grudnia (sobota), godz. 11.00 i 15.00

Co można umieścić na świątecznej pocztówce z Warszawy? Czy wystarczy Kolumna Zygmunta? A może uda się znaleźć coś bardziej nietypowego? Naszych pomysłów poszukamy na wystawie. Zaprojektujemy własne pocztówki i wymyślimy najbardziej oryginalne życzenia świąteczne. Zastanowimy się, jak przekazywano sobie listy dawno temu. Dowiemy się, kiedy powstała pierwsza świąteczna pocztówka i jak wyglądała.

DLA KOGO: dla rodzin z dziećmi w wieku 9-12 lat
WSTĘP10 zł/dziecko (dorosły opiekun: wstęp wolny) – KUP bilet
MIEJSCE SPOTKANIAkasy w kamienicy nr 42 Rynek Starego Miasta