fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

07.12.2021 / Aktualności, Katalogi wystaw, Muzeum Warszawskiej Pragi, Wydawnictwa

„Rzeczy do zabawy” – książka

„Rzeczy do zabawy” – książka

Wystawa Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia potrwa od 02 grudnia 2021 do 10 kwietnia 2022 w Muzeum Warszawskiej Pragi, oddziale Muzeum Warszawy, na Targowej 50/52. W czasie trwania wystawy odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń towarzyszących: warsztaty, oprowadzania, wykłady, debaty i spotkania – dla młodszych i starszych odwiedzających.

Wystawie towarzyszy bogato ilustrowane wydawnictwo pt. Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia, które można kupić w sklepie Muzeum Warszawy.

Tak o Edwardzie Manitiusie i jego wytwórni pisano:

„Jest na Pradze ul. Kępna. Pod nr. 15 przy tej ulicy mieści się pracownia czarodzieja. Czarodziejem tym jest p. EDWARD MANITIUS. Odwiedziliśmy jego atelier. Co tam widzieliśmy? Nadzwyczajne rzeczy! […] Widzieliście kiedy te zabawne zwierzątka z drzewa i laki na wystawach Wedla, Fuchsa i innych? A te barwne, oryginalne postumenty o niesłychanych w pomyśle kompozycjach w magazynach innych branż? […] Popularne z filmu »Miki« w najrozmaitszych pozach (ruchome!) w najrozmaitszych pozach (ruchome!) czekają na wypełnienie im brzuszków słodyczami, pokraczne i dziwne inne zwierzaki, o bajecznym układzie członków i miłym »wyrazie twarzy« aż proszą, by dać je komuś w upominku (ze słodkim nadzieniem lub bez)”.

„Codzienna Gazeta Handlowa”,1932 r.

Dowiedz się więcej o wystawie „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia” i sprawdź program wydarzeń towarzyszących.


fot. Tomasz Kaczor