18.11.2021 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Edukacja dla rodzin, Muzeum Warszawskiej Pragi

Wydarzenia towarzyszące wystawie „Rzeczy do zabawy”

Wystawie „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia” towarzyszą oprowadzania, w tym online i dla osób z niepełnosprawnościami, Praskie Czwartki, czyli wykłady online, warsztaty dla młodzieży i dorosłych.

Rodziny z dziećmi zapraszamy na warsztaty rodzinne oraz do pobrania kart pracy do samodzielnej zabawy w domu.

Oprócz tego przygotowaliśmy ofertę lekcji muzealnych dla szkół i do posłuchania podcast Praskie Audiohistorie, w którego grudniowych odcinkach usłyszycie o wystawie.

Więcej o wystawie „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia”.

Wydarzenia specjalne

Do słuchania

Praskie Audiohistorie to podcast o historii i współczesności prawobrzeżnej Warszawy. W każdą środę grudnia nowy odcinek będzie poświęcony wystawie „Rzeczy do zabawy”.

Podcastu można słuchać:

Warsztaty rodzinne

Zabawka na biegunach. Warsztaty dla rodzin z dziećmi od 6 roku życia:

Muzeum dla Maluchów – warsztaty rodzinne:

Warsztaty tworzenia jaj wielkanocnych | 10 kwietnia 2022 r., godz. 12:00

W ramach Akademii Pani Pragi przygotowaliśmy specjalne karty pracy związane z zabawkami Edwarda Manitiusa, które będą do pobrania, wydrukowania i samodzielnego rozwiązywania.

Więcej informacji wkrótce.

Lekcje muzealne

Dla klas przedszkolnych i klas wczesnoszkolnych przygotowaliśmy lekcję muzealną „Kształty i kolory”.

Szczegółowe informacje o sposobie rezerwacji na naszej stronie.