fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

25.05.2022 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, Rzemiosło na Pradze

Spacer po Saskiej Kępie

Spacer po Saskiej Kępie

Zakład Fotograficzny Celiny Osieckiej, o którym opowiada wystawa „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne” w Muzeum Warszawskiej Pragi to nie jedyny zakład z tradycjami prawobrzeżnej Warszawy, o czym mogli się przekonać uczestnicy spaceru śladem kultowych zakładów rzemieślniczych Saskiej Kępy.

Spacer odbył się w ramach programu towarzyszącego wystawie czasowej „Celina Osiecka. Usługi fotograficzne”, a poprowadziła go Katarzyna Chudyńska – Szuchnik, autorka książki „Zręczni historie z warszawskich pracowni i warsztatów” (do kupienia w sklepie Muzeum Warszawy).

Spacer odbędzie się również 10 września. Nie przegap!

Na trasie znalazły się Zakład Fotograficzny Celiny OsieckiejPracownia Zegarmistrzowska Marka Drzażdżyńskiego i Cukiernia Irena. Są to firmy zabytki z historią sięgającą kilku dekad.

Foto – Express, ul. Francuska 32
Pracownia Zegarmistrzowska Marka Drzażdżyńskiego, ul. Francuska 27
Księgarnia Eureka, ul. Francuska 15
Osiecka Celina. Zakład fotograficzny, ul. Zwycięzców 25 (róg ul. Francuskiej i ul. Zwycięzców)

Zobacz fotorelację z Zakładu Fotograficznego Celiny Osieckiej.

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.

Zdjęcia: Alicja Szulc