fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

05.06.2019 / Aktualności, Katalogi wystaw, Wydawnictwa

Spółdzielnia ORNO. Biżuteria – folder towarzyszący wystawie

Spółdzielnia ORNO. Biżuteria – folder towarzyszący wystawie

Zgromadzone na wystawie biżuteria i galanteria ilustrują narodziny stylu ORNO i jego przemiany związane z modą, pojawianiem się nowych inspiracji oraz osobowości artystycznych. Ponad 1600 eksponatów to wyroby artystyczne, dokumenty, zdjęcia, pamiątki, opakowania i ulotki reklamowe, które składają się na barwny i wielowątkowy obraz historii wytwórni.

Folder towarzyszący wystawie zawiera teksty opisujące specyfikę i etos pracy spółdzielni. Na przykładach wyrobów ORNO omówione zostały cechy charakterystyczne biżuterii i galanterii wytwarzanej od lat 50. XX wieku przez półwiecze. Szczegółowe kalendarium uzupełnione archiwalnym zdjęciami ukazuje historię tej warszawskiej firmy i jej pracowników.

Dostępny online i w księgarni Muzeum Warszawy

 

Teksty:

Agnieszka Dąbrowska, Monika Siwińska, dr Anna Wiszniewska (IS PAN)

Koncepcja i redakcja:

Anna Wrońska

Korekta: Urszula Drabińska

Zdjęcia: Adrian Czechowski, Mikołaj Kalina, Michał Matyjaszewski, Andrei Niakrasau

Postprodukcja zdjęć: Eliza Kowalska, Michał Matyjaszewski

Projekt graficzny i skład: Jerzy Gruchot, Wojciech Koss (Full Metal Jacket)

Koordynacja: Małgorzata Mycielska

Wydawca: Muzeum Warszawy, Warszawa 2019

ISBN 978-83-65777-76-8 (wersja polskojęzyczna) ISBN 978-83-65777-77-5 (wersja angielskojęzyczna) nakład wersji polskojęzycznej 1000 egz. nakład wersji angielskojęzycznej 300 egz.

52 strony, 46 zdjęć, druk kolorowy, oprawa klejona, okładka miękka, format 148 × 210 mm

© Prawa autorskie do utworów publikowanych na zdjęciach zamieszczonych w publikacji przysługują Muzeum Warszawy bądź autorom tych utworów lub ich następcom prawnym. Zdjęcia utworów chronionych autorskimi prawami majątkowymi, do których Muzeum Warszawy nie dysponuje prawami, zostały wykorzystane przez Muzeum Warszawy na podstawie dozwolonego użytku wskazanego w art. 333 Ustawy o prawie autorskim z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 1191).