13.11.2020 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku

Stare Miasto na wiele zmysłów – spacery online

Posłuchajcie jak wyglądają staromiejskie kamienice, jakie historie za sobą niosą i gdzie możemy szukać śladów dawnej Warszawy. Podczas wirtualnych spacerów dowiecie się, jak wyglądało miasto przed wojną i jak przebiegł proces odbudowy, dzięki której dziś możemy spacerować po klimatycznych uliczkach Starego Miasta.

Nagrania są dedykowane osobom z niepełnosprawnościami wzroku, ale nie tylko! Słuchowiska są dostępne dla każdego, kto ma ochotę wybrać się na spacer po starówce bez wychodzenia z domu.

Filmy przygotowała Fundacja Wielozmysły. Nagrania powstały w ramach projektu “Stare Miasto na wiele zmysłów” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu “Patriotyzm Jutra”.

Spacer online dla dzieci – Na tropie niezwykłości

Mury Starego Miasta skrywają w sobie wiele niezwykłych i tajemniczych opowieści. Świat realny przenika się tu z fantastycznym. Spacerując po wąskich uliczkach Starówki między kolorowymi kamienicami możemy poznać warszawskie legendy oraz odkryć tajemnicze stwory i zwierzęta z prastarej puszczy. Pozornie zwyczajne uliczki oraz kamienice staną się częścią wielu czarodziejskich opowieści.

Spacer online dla wszystkich – Wokół architektury i odbudowy Starego Miasta w Warszawie

Losy powojennej odbudowy Warszawy opowiedziane na przykładzie Starego Miasta i jego niesamowitej architektury.

Posłuchajcie jak wyglądają staromiejskie kamienice, jakie historie za sobą niosą i gdzie możemy szukać śladów dawnej Warszawy. Podczas wirtualnego spaceru dowiecie się, jak wyglądało miasto przed wojną i jak przebiegł proces odbudowy, dzięki której dziś możemy spacerować po klimatycznych uliczkach Starego Miasta.

Spacer online dla wszystkich – Wokół ulicy Piwnej

Wszyscy znamy Syrenkę, czy kolumnę Zygmunta III Wazy, ale czy słyszeliście o Piwnej?

To ulica, która skrywa w sobie wiele fascynujących historii i tajemnic. W trakcie spaceru postaramy się uchylić ich rąbka. Dowiecie się, skąd wzięła się jej nazwa, dlaczego jest najdłuższą ulicą na Starym Mieście i jakie dźwięki niegdyś tu rozbrzmiewały. Przedstawimy Wam również jej najbardziej znanych mieszkańców.

Sprawdź również jak brzmi Stare Miasto w naszych audiodeskrypcjach: