fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

10.07.2017 / Aktualności, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Muzeum Warszawskiej Pragi, Projektowanie oparte na rzemiośle

Szkolenia z rzemieślnikami. Uratuj ducha szklarza!

Szkolenia z rzemieślnikami. Uratuj ducha szklarza!

Masz zdolności manualne? Chcesz dowiedzieć się, jak stworzyć fajkę wodną lub lampę? Rzemiosło to dla Ciebie coś więcej niż zwyczajna praca? Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza do wzięcia udziału w „Szkoleniach zawodowych z mistrzami rzemiosła”.

SZKOLENIA ZAWODOWE W PRACOWNI CUKIERNICZEJ

Kurs szkoleniowy, w wymiarze 60 godzin, będzie się odbywać w pracowni mistrza Wojciecha Dzika.

To rzemieślnik, który od 60 lat zajmuje się formowaniem szkła metodą palnikową. Spod jego ręki wyszło „wszystko, czego nie zrobi huta”, m.in. klosze do lamp, flakony do perfum, anatomiczny model ucha, specjalistyczna aparatura wykonywana na zamówienie instytucji naukowych.

Kurs odbędzie się w okresie od września do listopada 2017 r. Nastawiony jest na praktyczne poznanie zawodu poprzez przekazanie ginących umiejętności.

Poznaj zasady

Szukamy zarówno osób, które nie miały styczności z ręcznym formowaniem szkła, jak i tych, którzy posiadają w tym obszarze doświadczenia.

Udział jest bezpłatny, ale uczestnicy mają za zadanie wykonać projekt lub zadanie, które pozostawi po sobie ślad na terenie rewitalizowanym- np. przeprowadzenie warsztatów dla dzieci, pokaz dla mieszkańców, projekt produktu ze szkła.

Uczestnicy otrzymują na koniec zaświadczenie o odbyciu kursu.

ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE SZKOLEŃ

Etapy naboru

  1. Zgłoszenie

Chętnych do udziału w projekcie prosimy o przesłanie:

– CV* (*-  z danymi kontaktowymi oraz z klauzulą „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych. Dz. U. z 2014 r., poz. 1182” )

– Kilkuzdaniowej odpowiedzi na następujące pytania:

Czemu chciałbym/ chciałabym pracować z doświadczonym szklarzem ?

Jak wykorzystam zdobyte podczas kursu doświadczenia ?

Na adres mailowy:

maciej.malinowski@muzeumwarszawy.pl

Na zgłoszenia czekamy od 10 lipca do 10 września 2017 r.

  1. Rozmowa

Wybranych kandydatów zaprosimy na rozmowę, którą będą prowadzić mistrz Wojciech Dzik oraz pracownicy Muzeum Warszawskiej Pragi.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami.

  1. Kwalifikacja praktyczna

Po rozmowie, wybraną grupę kandydatów zaprosimy na kwalifikację praktyczną do pracowni, gdzie Mistrz zdecyduje o ostatecznym wyborze uczestników szkolenia podczas ćwiczeń praktycznych.

Kontakt

Maciej Malinowski, koordynator projektu
22 518 34 07, maciej.malinowski@muzeumwarszawy.pl


Kursy odbywają się w ramach projektu „Rewitalizacja – wspólna sprawa”, związanego z rewitalizacją obszarów na prawym brzegu Wisły w Warszawie. Jako Muzeum programowo realizujemy działania, związane z promocją i zachowaniem dziedzictwa rzemieślników.