fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

15.06.2023 / Aktualności, Fundacja Muzeum Warszawy, Kolekcje Muzeum Warszawy, Muzeum Warszawskiej Pragi, Sztuka wspierania

Miasto oczami młodych artystów

Miasto oczami młodych artystów

Zbiory Muzeum Warszawy to ponad 300 tysięcy obiektów dokumentujących historię miasta. Aby uchwycić rytm zmian Warszawy niezbędne jest rozwijanie kolekcji muzealnej i uzupełnianie jej o aktualny kontekst.

Dzięki działalności Fundacji Muzeum Warszawy (fundacjamuzeumwarszawy.pl), której jednym z celów jest wsparcie Muzeum Warszawy w budowaniu kolekcji sztuki współczesnej powiązanej tematycznie z Warszawą, i jej darczyńcom, powiększyliśmy zbiory o nowe obiekty.

„Blok –Mister 62”, Anna Libera, między 2015 a 2017, akryl na płótnie, zbiory Muzeum Warszawy

Obiekty zakupione dzięki wsparciu Fundacji Muzeum Warszawy i jej darczyńcom pokazują miasto oczami artystów młodego pokolenia, dopisując tym samym nowy rozdział historii Warszawy.

„Smutna rzeka, księżyc po niej pływa”, Witek Orski, 2017/2022, zbiory Muzeum Warszawy

Prace prezentujemy na wystawie głównej Muzeum WarszawyRzeczy warszawskie” oraz na wystawie czasowej w Muzeum Warszawskiej PragiKolej na Pragę”.

  • „Blok – Mister 62” z cyklu „Strasznie nam się tu podoba!” Anny Libery zobaczysz w Gabinecie Widoków Warszawy na 1 piętrze Muzeum Warszawy. Dowiedz się więcej.
  • „Smutna rzeka, księżyc po niej pływa” to praca Witka Orskiego, którą znajdziesz w Gabinecie Syren Warszawskich na parterze. Dowiedz się więcej.
  • Praca „Dookoła świata”, z serii „Papieroplastyka” Pauliny Włostowskiej znajduje się obok muralu Wojciecha Fangora „Kucie kos na 2 piętrze. Dowiedz się więcej.
     
  • Obraz Anny Libery „Awa Wscho” jest eksponowany na wystawie czasowej „Kolej na Pragę” w Muzeum Warszawskiej Pragi do 17 października 2023 roku.
„Dookoła świata” z serii „Papieroplastyka”, Paulina Włostowska, 2020, tempera jajowa na płótnie, zbiory Muzeum Warszawy

Zdjęcie główne: praca Anny Libery „Awa Wscho” w przestrzeni wystawy „Kolej na Pragę” w Muzeum Warszawskiej Pragi.