fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

26.07.2019 / Aktualności, nagrody i wyróżnienia, Warszawa dla obcokrajowców

„Warszawa dla średnio zaawansowanych” wyróżniona w konkursie European Language Label

„Warszawa dla średnio zaawansowanych” wyróżniona w konkursie European Language Label

Projekt Muzeum Warszawy „Warszawa dla średnio zaawansowanych” otrzymał wyróżnienie w jubileuszowej edycji konkursu European Language Label!

ELL to europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych przyznawany przez Komisję Europejską od 1998 roku. Certyfikatem wyróżniane są przedsięwzięcia cechujące się innowacją w zakresie technik kształcenia językowego.

Projekt Muzeum Warszawy łączy cechy edukacji językowej i muzealnej. Koncentruje się na nauczaniu obcokrajowców nie tylko języka polskiego, ale i kultury oraz historii naszej stolicy. Zajęcia odbywają się na wystawie „Rzeczy warszawskie” oraz w bliskim sąsiedztwie Muzeum przy wykorzystaniu oryginalnych obiektów i muzealnych pomocy edukacyjnych.

Autorką i koordynatorką projektu jest pracownica Muzeum oraz lektorka języków obcych, Katarzyna Žák-Caplot, którą wspiera Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum UW.


Więcej o projekcie „Warszawa dla średnio zaawansowanych”

Lista laureatów konkursu European Language Label 2019