fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

08.05.2023 / Aktualności, Galeria Rynek 30, Muzeum Warszawskiej Pragi, Warszawa dla obcokrajowców

Warszawa różnorodna
Варшава різноманітна 

Warszawa różnorodna</br>Варшава різноманітна 

Przeczytaj ogłoszenie w języku ukraińskim.

Bierzemy udział w projekcie organizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Projekt dla osób w wieku 18-24 lat z doświadczeniem migracyjnym to okazja do poznania wielokulturowych wątków miasta, spotkań i wymiany doświadczeń, dyskusji o różnorodności w Warszawie, doświadczania, poznawania i wspólnego spędzania czasu.

Spotkania odbędą się w licznym warszawskich instytucjach: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Ukraińskim Domu, Muzeum Sztuki Nowoczesne, Parku Bródnowskim, Centrum Wielokulturowego oraz Muzeum Warszawy, Muzeum Warszawskiej Pragi.

W Muzeum Warszawy uczestnicy projektu spotkają się na wystawie „Eurowarsztat” Marty Romankiv w Galerii Rynek 30, a w Muzeum Warszawskiej Pragi zwiedzą wystawę stałą i dawne modlitewnie żydowskie. Więcej o modlitewniach.

Szczegółowy harmonogram projektu znajduje się na stronie POLIN: polin.pl/warszawa-roznorodna

Zgłoszenia do 10 maja!