09.03.2022 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży

Warszawa z mapą – nagrania wykładów

Wykup dostęp do naszych najciekawszych wykładów na platformie VOD eWejsciowki.pl.

Koszt jednego nagrania to 5 zł. Wykład należy obejrzeć w ciągu 48 godzin od momentu zakupu.

Wykłady Warszawa z mapą wygląda inaczej poświęcone są po trosze dziejom planów Warszawy, po trosze Warszawie widzianej na planach miasta, po trosze interpretacjom tego co w mieście znamy z perspektywy innej niż codzienna.

Wykłady odbywają się online od stycznia do czerwca. Sprawdź szczegółowy harmonogram.

Nagrania wykładów:

Wyimki z topografii

Zmienność mapy i na mapie

Opowieści ukryte w kształtach

Czy mapa prawdę Ci powie?

Prowadzenie: dr Paweł Weszpiński, geograf i kartograf, opiekun zbioru kartograficznego i kurator Gabinetu planów i map Warszawy w Muzeum Warszawy, współpracownik Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego.

Poznaj serię serię PLANY WARSZAWY, która prezentuje wybitne dzieła kartograficzne ze zbiorów Muzeum Warszawy.

Książki można kupić w sklepie Muzeum Warszawy.

Zdjęcie główne: Varsovia. Warschau [Warszawa], skala ok. 1:4000, Gabriel Bodenehr starszy, 1709 (?), zb. Muzeum Warszawy
(zobacz obiekt na portalu e-Kolekcje)