23.06.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Fundacja Muzeum Warszawy

Warsztaty modowe z Vava Dudu

Uwaga! BRAK MIEJSC

Razem z Fundacją Muzeum Warszawy oraz Gunia Nowik Gallery organizujemy warsztaty modowe z artystką – Vavą Dudu.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Grażyna Hase. Zawsze w modzie” oraz instalacji Vavy Dudu „Caresse” w Gunia Nowik Gallery.

Podczas warsztatów Vava Dudu opowie o swojej drodze twórczej. Uczestniczki i uczestnicy poznają techniki pracy z różnymi materiałami, a następnie stworzą własne projekty.

Vava Dudu (ur. 1970 r. w Paryżu) – artystka działająca na pograniczu wielu dyscyplin – rysunku, malarstwa, mody, muzyki i poezji. Współpracowała z Jean-Paulem Gaultierem, ubierała między innymi Bjork, Lady Gagę, Kate Moss czy Peaches. Bliskie są jej idee zrównoważonej produkcji, odpowiedzialnej mody i upcyclingu. Jest liderką neopunkowego zespołu La Chatte. Jej prace były prezentowane na wielu wystawach indywidualnych, zbiorowych i performansach, między innymi w Palais de Tokyo (FR), Musée d’Art Moderne de Paris (FR), Fondation Galeries Lafayettes (Fr), Le Confort Moderne (FR) i Komplot (BE).

Od 2 lipca do 12 września 2022 roku w Gunia Nowik Gallery można oglądać instalację Vavy Dudu zatytułowaną Caresse.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Uwaga! BRAK MIEJSC

Zapewniamy napoje i przekąski w trakcie warsztatów.

Warsztaty w języku angielskim i francuskim, tłumaczenie na język polski i ukraiński.

Limit osób: 20

Zgłoszenia na adres: wanda.kaczor@muzeumwarszawy.pl

Miejsce spotkania: Lapidarium Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42

Zdjęcie: Vava Dudu, fot. Marie Rouge dla Trax Magazine. Dzięki uprzejmości artystki.

Warsztaty odbywają się dzięki wsparciu Fundacji Muzeum Warszawy oraz Instytutu Francuskiego w Warszawie.