20.03.2024 / Aktualności, Centrum Fotografii, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin

Warsztaty rodzinne na wystawie „Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850–1950”

Wystawa „Śliczna jest młodość naszego wieku. Fotoalbumy 1850–1950” prezentuje role, jakie albumy odgrywały w społecznościach, rodzinach czy instytucjach oraz jakie wywoływało emocje i wciąż prowokuje przeglądanie albumu.

Na program wydarzeń dla rodzin składają się oprowadzania połączone z warsztatami rodzinnymi oraz gra miejska 23 marca w sobotę.

Harmonogram wydarzeń

23 marca (sobota), godz. 11:00
Album: „Śliczna jest Warszawa wiosną 2024”. Fotograficzna gra miejska

25 maja (sobota), godz. 11:00
Album: „Śliczna jest Warszawa wiosną 2024”. Fotograficzna gra miejska

Tworzenie scrapbooków inspirowane albumami fotograficznymi dla rodzin z dziećmi w wieku 7-10 lat:

Zwiedzanie z dziećmi

Na wystawie dostępne są karty z zadaniami dla dzieci w wieku 8-12 lat oraz dla młodzieży.

Po zakupie biletów, na wystawie wystarczy pobrać od opiekuna ekspozycji kartę z zadaniami, aby w czasie zwiedzania rozwiązywać wspólnie zagadki, a przede wszystkim bawić się dobrze.

Karty z zadaniami są dostępne w 2 wersjach językowych: po polsku i angielsku.

Samodzielna zabawa w domu

Nie możesz odwiedzić Muzeum Warszawy? Pobierz karty z ciekawostkami i zadaniami do wykonania w domu.

Album fotograficzny nieznanej warszawskiej rodziny (PDF 807kB)

Album wojenny Jana Schielego (PDF 1 325kB)

Wystawa jest częścią programu Centrum Fotografii, nowej inicjatywy Muzeum Warszawy, której celem jest rozwijanie zainteresowania fotografią.