17.10.2022 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Farmacji, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli

Weekend za darmo w Warszawie!

Bezpłatny wstęp w najbliższy weekend 22-23 października.

Безкоштовний вхід в музей 22-23 жовт.

Co? Wystawy!
Dla kogo? Dla Wszystkich!

Gwarantujemy zero nudy i 100% satysfakcji!

Dla miłośników książek

Kro kocha czytać książki, chłonąć ich zapach, przewracać niespiesznie ich strony, musi odwiedzić Oficynę Drukarską na ul. Ząbkowskiej 23/25.

W tym magicznym miejscu poznasz maszyny i przyrządy używane przez dawnych drukarzy, a nawet własnoręcznie wytłoczysz druk na jednej z zabytkowych pras drukarskich.

Dla widzów teatralnych i mironologów

Jak zrobić teatr w mieszkaniu? Dowiesz się tego z wystawy Białoszewski nieosobny w Muzeum Woli.

Polscy surrealiści, futuryści, bitnicy. Tworzyli dekoracje z kartonów, szmat, pudełek, skrzynek, desek do prasowania, tac znalezionych na śmietniku. Samodzielnie robili programy teatralne, zaproszenia. Ucz się od najlepszych!

Dla tych, co są na czasie

Nowa wystawa Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90. od 20 października w Muzeum Warszawy. Bądź na bieżąco i zobacz ją w pierwszy weekend po otwarciu!

Dużo zdjęć! Profesjonalne i amatorskie, reportaże i fotografia artystyczna z archiwów profesjonalnych fotografów, fotoreporterów, artystów, ale i prywatnych rodzinnych albumów, tworzą portret Warszawy w latach 90.

Dla tych, co kochają design

Abstrakcyjny rysunek łagodnie giętych linii… Hipnotyczne kręgi… Zielony trójkątny klin wbijający się w nieforemne figury geometryczne…

O czym mowa?

O ulotkach! Opisane ilustracje odnosiły się do działania leków. Zobaczysz je na wystawie Do użytku zewnętrznego. Grafika w przemyśle farmaceutycznym 1960–1980 w Muzeum Farmacji.

Dla varsavianistów

Gdzie dowiesz się najwięcej o historii Warszawy? Na Starym Mieście!

Odkrywaj miasto poprzez przedmioty zgromadzone na wystawie Rzeczy warszawskie i zobacz jak je postrzegają Ukrainki oraz Chinki – autorki wystawy Moje muzeum, moja opowieść na drugim piętrze Muzeum Warszawy.

Opowieści o kobietach związanych z Warszawą, które robiły rzeczy niemożliwe poznasz na wystawie Nie miałyśmy szczęśliwej gwiazdy, zapaliłyśmy własną. Herstorie warszawskie w Galerii Rynek 30.

Zniszczenie i odbudowa Starego Miasta to historia odbudowy Warszawy w Centrum Interpretacji Zabytku.

Prawobrzeżna Warszawa

Dzieje miasta od XVI wieku do dziś. Golędzinów, Praga i Skaryszew z drugiej połowy XVIII wieku. Bazary i targi, rzemiosło, przemysł, życie społeczne, sportowe i rekreacyjne mieszkańców, koncert Steviego Wondera na Stadionie Dziesięciolecia, stare żydowskie modlitewnie z zachowanymi malowidłami ściennymi.

Wszystko znajdziesz w Muzeum Warszawskiej Pragi na wystawie stałej.