24.02.2016 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi

Wernisaż wystawy „Prawobrzeżni. Biografie niecodzienne”

We wtorek w Muzeum Warszawskiej Pragi, oddziale Muzeum Warszawy, odbył się wernisaż wystawy „Prawobrzeżni. Biografie niecodzienne”, prezentującej postaci ludzi, których życie w różnorodny sposób splotło się z prawobrzeżnymi dzielnicami miasta. Prezentujemy osoby urodzone na Pradze lub związane z nią poprzez miejsce zamieszkania, życie zawodowe, przedsiębiorczość, pasje, albo po prostu szukające tu inspiracji. Opowiadamy o tym, jak zmieniały Pragę i jak ją prezentowały na zewnątrz, jak odkrywały jej potencjał i jak z niego korzystały.

Podczas otwarcia wystawy głos zabierali: dyrektor Muzeum Warszawy Ewa Nekanda-Trepka, zastępca prezydenta m.st. Warszawy Jarosław Jóźwiak oraz kierowniczka Muzeum Warszawskiej Pragi Katarzyna Kuzko-Zwierz. Kuratorka wystawy Jolanta Wiśniewska uroczyście podziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania wystawy, udostępniając pamiątki z prywatnych zbiorów.