fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

15.02.2023 / Aktualności, Galeria Rynek 30

Wkrótce: „Eurowarsztat” Marty Romankiv

Wkrótce: „Eurowarsztat” Marty Romankiv

Marta Romankiv

Romankiv urodziła się w 1995 roku we Lwowie. Jest artystką wszechstronną, twórczynią instalacji, prac wideo oraz sytuacji społecznych.

Ukończyła kierunek ceramiki artystycznej w Lwowskim Państwowym Instytucie Sztuki Dekoracyjnej i Stosowanej. Kontynuowała studia w Polsce – na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, a tytuł magistry uzyskała na Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest doktorantką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Interesują ją kwestie praw obywatelskich i pracowniczych. Skupia się na temacie wykluczenia społecznego w kontekście migracji. Natomiast szczególną uwagę zwraca na związane z tym problemy tożsamościowe.

Jej projekty najczęściej mają charakter partycypacyjny i łączą aktywizm, nauki społeczne i sztukę.

Eurowarsztat

„Eurowarsztat” to projekt, który podróżuje po instytucjach w różnych miastach Polski. Od 20 do 29 października 2022 roku można go było zobaczyć w Pawilonie Poznań. pawilon.org

Projekt prezentuje kilka nagranych wcześniej wywiadów (m.in. w Krakowie i Poznaniu) oraz realizację kolejnych w Galerii Rynek 30. Więcej informacji wkrótce.

Działanie ma charakter otwarty i jest fragmentem rozprawy doktorskiej Marty Romankiv.

Przeczytaj więcej o projekcie „Eurowarsztat”.

W projekcie wzięli udział: Liubov Savycka, Alexey Lunev, Tomila Yanovytska, Walid Boussad, Abdallah Razik Omar, Liza Konovalova, Olesia Melichova, Juan Martín Sánchez, Taso Pataridze, Liudmyla Kabanina