fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

09.11.2020 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin, Muzeum Woli

Wola do składania

Wola do składania

Czas spędzony w domu z dziećmi można dobrze wykorzystać, na przykład biorąc udziału w zabawach edukacyjnych online.

Wystawa „Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku” to doskonała okazja do wspólnej rozmowy o dzielnicy za pomocą gier i zabaw.

PROGRAM WOLI DO SKŁADANIA:

21 listopada, 11:00, Czy to zabytek? Wolskie układanki online dla dzieci

Poznaj zabytki Woli poprzez serię zabaw i gier online. Uporządkujemy domy na osiedlu społecznym, stworzymy kolorową plombę architektoniczną, ułożymy puzzle z ikonami architektonicznymi Woli, porównamy zdjęcia ćwicząc spostrzegawczość na najciekawszych budynkach. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom poznacie losy zabytków na Woli. Wspólnie zastanowimy się także nad ich przeszłością.

Prowadzenie: Katarzyna Żukowska
Odbiorcy: dzieci 8-12 lat

29 listopada, 13:00, Czas Wieżowców

Podczas warsztatów online dowiecie się jak powstają wieżowce, poznacie sekrety ich konstrukcji i materiały, z których są budowane. Gdzie powstał pierwszy wieżowiec na świecie? Kiedy w naszym mieście pojawiły się drapacze chmur? Przyjrzyjmy się wieżowcom, które dzisiaj rosną na Woli na naszych oczach. Porozmawiajmy o ekologicznych aspektach wieżowców i ich wpływie na miasto.

Prowadzenie: mgr inż. Monika Płudowska-Zagrajek, Politechnika Warszawska
Odbiorcy: dzieci 8-12 lat

INFORMACJE O WYDARZENIACH ONLINE:

Bilety na wydarzenie są dostępne do godziny jego rozpoczęcia. Sugerujemy ich zakup odpowiednio wcześniej, tak aby móc bezpiecznie zalogować się 5-10 minut przed startem. Prosimy wziąć pod uwagę, że systemy sprzedażowe potrzebują minimum kilku minut na realizację transakcji.  

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się anglojęzyczna aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.