17.04.2019 / Aktualności

Wsłuchaj się w historie rzeczy warszawskich!

Siedziba główna Muzeum Warszawy to prawdziwy labirynt, pełen niezwykłych historii. Wystawa Rzeczy warszawskie – prezentowana w 21 gabinetach, w 11 połączonych kamienicach na Rynku Starego Miasta – jest jak niekończąca się skarbnica opowieści.

Przedstawiamy nowy film Muzeum Warszawy!

Chcieliśmy pokazać, że muzeum to magiczne miejsce, w którym każdy z nas, na własny sposób i w swoim tempie może tworzyć opowieść o mieście, jego historii i tożsamości. Rzeczy warszawskie pobudzają wyobraźnię, zachęcają nas do snucia domysłów. Każdy z gabinetów kryje szczegóły, które odkrywamy dopiero po pewnym czasie, oraz dźwięki, które jak w pozytywce układają się w wyjątkową kompozycję.

Idea filmu nawiązuje także do audioprzewodnika po wystawie Rzeczy warszawskie, w którym osobistą narrację prowadzą nasi kuratorzy i kuratorki! Dzięki nim odkrywamy fakturę, smak czy zapach rzeczy, ich sekrety i biografie.

Spot powstał we współpracy z domem produkcyjnym Papaya Films. Będzie pokazywany w mediach społecznościowych, środkach komunikacji miejskiej oraz warszawskich kinach studyjnych.