śr., 20.11.2019

Muzeum Warszawy
5 zł

Cywil w obiektywie – spotkanie z fotoreporterem wojennym | Spotkanie towarzyszące wystawie „Nieba i ziemi nie widać…”

Gościem spotkania, towarzyszącego wystawie czasowej Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939,  będzie dziennikarz, pisarz oraz fotoreporter wojenny Marcin Ogdowski.

Poprzez zdjęcia z Bliskiego Wschodu, Afryki i Ukrainy poznamy historie konfliktów zbrojnych i ludzi, którzy w obliczu tragedii muszą po prostu żyć. Podczas spotkania postaramy się odpowiedzieć na pytania: czym jest normalność w kontekście wojennej codzienności, jak cywile rozwijają umiejętności radzenia sobie w nienormalnej rzeczywistości.

Prowadzący: Marcin Ogdowski – dziennikarz, pisarz oraz korespondent wojenny, który za sprawą swojego bloga „Bez Kamuflażu” zyskał przydomek „pierwszego polskiego blogera wojennego” – relacjonuje z Iraku, Afganistanu oraz Ukrainy. Popularne książki Marcina Ogdowskiego to między innymi „Dezinformacja”, „Polski Afganistan”, „Z Afganistanu.pl. Alfabet polskiej misji”, „Ostatni świadek” oraz „Uwikłani”. Współpracował z dziennikami „Super Express” oraz „Nowości” a także z tygodnikiem „Przegląd”.

Miejsce: sala wystaw czasowych, wejście przez kamienicę nr 30
Wstęp: 5 zł, bilety dostępne w kasie Muzeum

Czytaj więcej o wystawie

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami towarzyszącymi wystawie – w programie oprowadzania kuratorskie, cykl filmowy i warsztaty rodzinne.