czw., 07.07.2022

Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

Grażyna Hase – projektantka mody w Warszawie

Działalność zawodowa projektantki mody Grażyny Hase jest ściśle związana z Warszawą:

• tutaj mieściły się liczne wytwórnie odzieży, z którymi współpracowała
  • i sklepy, w których były dostępne ubrania, wykonane według jej pomysłu.

Zmieniającą się stolicę dokumentują fotografie mody, w których Grażyna Hase wystąpiła w roli modelki i sesje zdjęciowe powstających później autorskich kolekcji projektantki.

Wykład i prezentacja przypomną warszawskie adresy, towarzyszące karierze projektantki.

Prowadzenie: Agnieszka Dąbrowska, kuratorka wystawy „Grażyna Hase. Zawsze w modzie”

Wykład odbędzie się w Centrum Interpretacji Zabytków, ul Brzozowa 11/13 i potrwa godzinę. Następnie grupa razem z prowadzącą wykład przejdzie do Muzeum Warszawy na wystawę „Grażyna Hase. Zawsze w modzie”.

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.