30.03.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Edukacja dla rodzin, Edukacja dla szkół, Kino Syrena

Wydarzenia towarzyszące wystawie „Grażyna Hase. Zawsze w modzie”

Wystawa „Grażyna Hase. Zawsze w modzie” prowadzi przez karierę projektantki.

Przeczytaj biografię Grażyny Hase i zobacz kolekcję ubiorów i rysunków projektantki na portalu e-Kolekcje.

Wystawie towarzyszy bogaty program wydarzeń. Zapraszamy na niedzielne oprowadzania na wystawie. Wśród nich oprowadzania dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami: sensoryczne i z tłumaczeniem na PJM. Poza tym: debaty, pokazy filmów z prelekcjami w Kinie Syrena, warsztaty rysunku modowego z Grażyną Hase oraz na szkicownik warszawski, sobotnie warsztaty rodzinne.

Wystawę dopełnia książka „Grażyna Hase. Zawsze w modzie”, która jest do kupienia w sklepie Muzeum Warszawy.

Zaproszenie na wystawę w PJM

WARSZTATY RODZINNE

Rodzinne zwiedzanie z rysowaniem
Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat

Podczas zwiedzania wystawy w kameralnej atmosferze poćwiczymy uważną obserwację oraz poznamy ciekawe techniki rysunkowe. Naszymi modelami będą ubiory projektu Grażyny Hase.

WARSZTATY TEMATYCZNE

Strój ma znaczenie!
Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 4-6 lat

Pomysły z kapelusza
Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 6-8 lat

Wielka moda w wersji mini
25 czerwca (sobota), godz. 11:00

Materiał na zabawę!
23 lipca (sobota), godz. 11:00

Weekend wielkiej mody – w wersji mini
10 września (sobota), godz. 11:00

UBIERZ WARSZAWIANKĘ!

Przygoda z wystawą nie kończy się wraz z wyjściem z Muzeum Warszawy. Zabawę można kontynuować w domu.

Wystarczy pobrać wycinankę do samodzielnego kolorowania, wycinania i zabawy w domu (PDF).

Zwiedzanie wystawy z dziećmi
Відвідування виставки з дитиною

WARSZTATY modowe z Vava Dudu

Podczas warsztatów Vava Dudu opowie o swojej drodze twórczej. Uczestniczki i uczestnicy poznają techniki pracy z różnymi materiałami, a następnie stworzą własne projekty.

Kiedy: 3 lipca (niedziela), godz. 13:00-20:00
Udział bezpłatny, obowiązują zapisy.
Dowiedz się więcej.

Warsztaty organizowane razem z Fundacją Muzeum Warszawy oraz Gunia Nowik Gallery.

LEKCJE MUZEALNE

Zapraszamy na lekcje muzealne w maju i czerwcu dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Podczas zajęć uczniowie odkryją właściwości i możliwości tekstyliów wykorzystywanych przez projektantów i projektantki, dawniej i współcześnie! Uczestnicy dowiedzą się czym jest inspiracja i skąd się ją czerpie? Oraz jakie funkcje spełniać może moda?

Dowiedz się więcej. Poznaj szczegóły i informacje dotyczące rezerwacji.

fot. Tomasz Kaczor

„Grażyna Hase. Zawsze w modzie”

Wystawę dopełnia publikacja pod redakcją kuratorki wystawy, Agnieszki Dąbrowskiej.

W książce twórczość i ścieżka zawodowa projektantki została poddana pogłębionej analizie z kilku perspektyw, m.in. historii mody w PRL-u, tajemnic warsztatu, fotografii.

Znalazły się w niej teksty autorstwa:

• Agnieszki Dąbrowskiej,
  • dr Aleksandry Jatczak-Repeć,
  • Joanny Reginy Kowalskiej,
  • dr Małgorzaty Możdżyńskiej-Nawotki
  • i dr. Piotra Szaradowskiego.

Bogato ilustrowana, uzupełniona o obszerną bibliografię i kalendarium, a także krótkie autorskie komentarze Grażyny Hase o szyciu i projektowaniu strojów, modelingu, podróżach, doświadczeniach zawodowych – spisane specjalnie na potrzeby książki.

Książka do kupienia w sklepie Muzeum Warszawy.

logotypy Grażyna Hase