niedz., 22.05.2022

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
12 zł normalny/7 zł ulgowy

Oprowadzanie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną „Grażyna Hase. Zawsze w modzie”

Grażyna Hase: modelka, projektantka mody, właścicielka galerii sztuki, warszawianka, która współtworzy życie artystyczne i towarzyskie stolicy.

Na wystawie „Grażyna Hase. Zawsze w modzie” pokazanych jest ponad 200 obiektów. Przede wszystkim są to ubiory, dodatki i projekty z kolekcji Muzeum Warszawy, a także fotografie, filmy i publikacje prasowe.

Części wystawy prowadzą przez karierę Grażyny Hase. Pod koniec lat 50. wkroczyła w świat mody jako modelka. Potem zdobyła uznanie jako projektantka. Stworzyła własną markę, wreszcie stała się mentorką dla pokoleń projektantek i projektantów.

Informacje praktyczne:

Oprowadzanie sensoryczne dla osób z niepełnosprawnością intelektualną — z możliwością dotykania i rozróżniania rodzajów tkanin używanych w projektach Grażyny Hase.

Maksymalna liczba uczestników: 15 osób
Miejsce spotkania: przy kasach w kamienicy nr 32

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.