fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

niedz., 15.05.2022
16:00–17:00

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
12 zł normalny/7 zł ulgowy

Oprowadzanie z Aleksandrą Boćkowską po wystawie „Grażyna Hase. Zawsze w modzie”

Oprowadzanie z Aleksandrą Boćkowską po wystawie „Grażyna Hase. Zawsze w modzie”

Grażyna Hase: modelka, projektantka mody, właścicielka galerii sztuki, warszawianka, która współtworzy życie artystyczne i towarzyskie stolicy.

Na wystawie „Grażyna Hase. Zawsze w modzie” pokazanych jest ponad 200 obiektów. Przede wszystkim są to ubiory, dodatki i projekty z kolekcji Muzeum Warszawy, a także fotografie, filmy i publikacje prasowe.

Części wystawy prowadzą przez karierę Grażyny Hase. Pod koniec lat 50. wkroczyła w świat mody jako modelka. Potem zdobyła uznanie jako projektantka. Stworzyła własną markę, wreszcie stała się mentorką dla pokoleń projektantek i projektantów.

Oprowadza: Aleksandra Boćkowska

Aleksandra Boćkowska – dziennikarka, reporterka, redaktorka. Napisała trzy reporterskie książki o codzienności PRL: „To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL” (2015), „Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL” (2017), „Można wybierać. 4 czerwca 1989” (2019). Współpracuje m.in. z „Dwutygodnikiem”, „Wysokimi Obcasami Extra”, „Vogue Polska”.

Przyjdź na oprowadzanie i dowiedz się więcej!

Informacje praktyczne:

Dla kogo: dla młodzieży, dorosłych i seniorów
Maksymalna liczba uczestników: 25 osób
Miejsce spotkania: przy kasach w kamienicy nr 32

Oprowadzanie z Krzysztofem Tomasikiem – 12 czerwca o godz. 16:00.

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.